Пробне зно-2016 Характеристика тесту з української мови та літературиСкачати 22.52 Kb.
Дата конвертації14.07.2017
Розмір22.52 Kb.
ПРОБНЕ ЗНО–2016

Характеристика тесту

з української мови та літератури

Пробне ЗНО–2016 з української мови та української літератури проводиться з метою перевірки рівня знань і вмінь учнів 10 класів з навчальних предметів «Української мови та Української літератури».

Форма проведення – тестування. Зміст тесту визначається шкільною програмою з української мови та літератури. Загальна кількість завдань тесту – 26. На виконання тесту відведено 1 год. 15 хв. Тест оцінюється за 60-и бальною шкалою. Пробне ЗНО включає наступні теми шкільної програми та програми УЦОЯО (6–10 класи): з предмету українська мова: «Фонетика», «Графіка», «Орфографія», «Будова слова. Словотвір», «Лексика. Фразеологія», «Морфологія», «Синтаксис. Пунктуація», «Стилістика»; з дисципліни українська література: «Усна народна творчість», «Давня українська література», «Література кінця ХVІІІ – поч. ХХ ст.», «Література ХХ ст.».

Тест складається із завдань трьох рівнів.Рівень І Завдання з вибором однієї правильної відповіді

До кожного із 20 завдань (10 завдань з української мови та 10 – з української літератури) пропонується п’ять варіантів відповідей, серед яких лише один правильний. Завдання вважається виконаним, якщо учень вибрав та позначив правильну відповідь буквою. Завдання вважається невиконаним у випадках: позначена неправильна відповідь; позначено два або більше варіантів відповідей, навіть якщо серед них позначена й правильна відповідь; правильна відповідь не позначена взагалі; зроблено будь-яке виправлення.

Кожне завдання оцінюється в 1 бал. Усього – 20 балів.

Рівень ІІ Завдання на встановлення відповідності

У завданнях 21–24 (два завдання з української мови і два – з літератури) пропонується співвіднести характеристику мовного чи літературного явища, позначеного цифрою, з прикладом цього явища, позначеним літерою. Завдання вважається виконаним правильно, якщо учень вибрав і позначив правильну логічну пару (літеру від А до Д навпроти кожної цифри від 1-го до 4-х). Кожна правильна відповідь (правильно позначена логічна пара) оцінюється в 1 бал.

Усього – 16 балів.

Рівень ІІІ Завдання з розгорнутою відповіддю

Завдання цієї форми передбачає: з української мови (завдання № 25) – застосування одержаних знань з синтаксису і пунктуації (у завданні потрібно виконати роботу з двома реченнями); з української літератури (завдання № 26) – написати літературний диктант (письмово відповівши на запитання) за вивченим прозовим, драматичним чи ліричним твором).

Завдання вважається виконаним, якщо з української мови (завдання № 25) переписані речення і виконані подані в дужках завдання до них, а з української літератури (завдання № 26) написані правильні відповіді до запропонованих запитань.

За будь-яку помилку у завданнях третього рівня з української мови знімається 1 бал, з української літератури – 2 бала. Усього за завдання – 24 бали (14 – за завдання з української мови та 10 – з української літератури).Усього за тестову роботу – 60 балів.Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©divovo.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

войти | регистрация
    Головна сторінка


загрузить материал