Наказ Міністерства фінансів України 30. 05. 2012 n 631Скачати 375.23 Kb.
Сторінка1/6
Дата конвертації25.04.2017
Розмір375.23 Kb.
  1   2   3   4   5   6

ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства фінансів України
30.05.2012 N 631

Зареєстровано


в Міністерстві юстиції України
10 серпня 2012 р. за N 1360/21672

Порядок
виконання митних формальностей при здійсненні митного оформлення товарів із застосуванням митної декларації на бланку єдиного адміністративного документа


(У тексті Порядку та додатках 2 та 3 до нього слова "митний орган" у всіх числах та відмінках замінено словами "орган доходів і зборів" у відповідних числах та відмінках згідно з наказом Міністерства фінансів України від 28 березня 2016 року N 395)


I. Загальні положення


1.1. Цей Порядок розроблено відповідно до частини другої статті 246 Митного кодексу України (далі - Кодекс) з метою визначення порядку виконання митних формальностей при здійсненні митного оформлення товарів із застосуванням митної декларації на бланку єдиного адміністративного документа, що подається органу доходів і зборів на паперовому носії або як електронний документ.

1.2. Терміни та скорочення вживаються у цьому Порядку в такому значенні:

АСАУР - автоматизована система аналізу та управління ризиками;

АСМО - автоматизована система митного оформлення;

ДМВ - декларація митної вартості;

ЕД - електронні документи або електронні копії паперових документів, які подаються органу доходів і зборів разом з електронною митною декларацією;

ЕДМВ - електронна декларація митної вартості;

ЕК ДМВ - електронна копія декларації митної вартості на паперовому носії;

ЕК МД - електронна копія митної декларації на паперовому носії;

ЕМД - електронна митна декларація;

ЕЦП - електронний цифровий підпис;

ЄАД - єдиний адміністративний документ;

ЄАІС органів доходів і зборів України - єдина автоматизована інформаційна система органів доходів і зборів України;

інформаційний термінал - програмно-технічний модуль, за допомогою якого декларантом або уповноваженою ним особою (далі - Декларант) відповідно до частини четвертої статті 264 Кодексу здійснюється самостійне фіксування в електронній системі митного оформлення факту і часу подачі органу доходів і зборів митної декларації або документа, який відповідно до законодавства її замінює, та документів, необхідних для митного оформлення, на паперовому носії;

картка відмови - картка відмови в прийнятті митної декларації або митному оформленні, випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення;

МД - митна декларація на бланку ЄАД, що подається органу доходів і зборів на паперовому носії або у вигляді електронного документа (у тому числі митна декларація, заповнена у звичайному порядку, попередня митна декларація, тимчасова митна декларація, періодична митна декларація, додаткова декларація);

ПМО - підрозділ митного оформлення органу доходів і зборів (митний пост, відділ, сектор), посадовими особами якого безпосередньо виконуються митні формальності при здійсненні митного оформлення товарів, що декларуються шляхом подання МД;

спеціалізований підрозділ - підрозділ митниці, посадовими особами якого виконуються митні формальності згідно з пунктом 4.7 розділу IV цього Порядку;

штамп ПМК - штамп "Під митним контролем".

Інші терміни, що застосовуються у цьому Порядку, вживаються в значеннях, визначених законодавством України з питань державної митної справи.

1.3. Органи доходів і зборів здійснюють митні формальності, передбачені цим Порядком, в зонах діяльності, визначених для таких органів доходів і зборів.

1.4. Митні формальності, передбачені цим Порядком, виконуються за місцем розташування ПМО та/або спеціалізованого підрозділу, за винятком випадків, встановлених частиною сьомою статті 247 Кодексу.

1.5. Митні формальності, передбачені цим Порядком, виконуються одноосібно посадовою особою ПМО, призначеною для виконання митних формальностей за відповідною МД, згідно з пунктом 3.7 розділу III цього Порядку, крім випадків, передбачених пунктами 4.7 та 4.8 розділу VI цього Порядку.

1.6. Для виконання митних формальностей при здійсненні митного оформлення товарів із застосуванням митної декларації допускається використання посадовими особами органів доходів і зборів допоміжних штампів інформативного характеру.

1.7. Результати виконання митних формальностей, визначених підпунктами 4.5.4 - 4.5.10 пункту 4.5 розділу IV цього Порядку, вносяться посадовою особою органу доходів і зборів, яка виконувала відповідну митну формальність, у встановленому порядку до АСМО.

1.8. У разі виникнення затримки у виконанні відповідної митної формальності посадова особа органу доходів і зборів, яка виконує цю митну формальність, вносить відповідну відмітку про затримку до АСМО.

1.9. Після завершення митного оформлення та розподілу документів відповідно до підпункту 4.9.7 пункту 4.9 розділу IV цього Порядку аркуші з позначенням "1/6" МД, яка подавалась на паперовому носії, акт про проведення огляду (переогляду) товарів, транспортних засобів, ручної поклажі та багажу (далі - Акт огляду), у разі його складення, та інші документи, що надавалися органу доходів і зборів Декларантом на паперових носіях згідно з пунктами 2.1 та 2.2 розділу II цього Порядку для виконання митних формальностей і повинні зберігатися органом доходів і зборів, зберігаються у справах відповідного ПМО протягом установленого строку, а після закінчення такого строку в установленому порядку передаються до архіву органу доходів і зборів.

1.10. Якщо після митного оформлення частини обсягу товару з обсягу квоти, встановленої відповідним документом, поданим для здійснення митного контролю та митного оформлення цього товару згідно з пунктом 2.2 розділу II цього Порядку, квота залишається невичерпаною, посадовою особою ПМО, яка здійснила митне оформлення, на зворотному боці оригіналу такого документа зазначаються дата митного оформлення, номер МД, номер товару, зазначений у графі 32 МД, найменування та кількість оформленого товару (в одиницях виміру, в яких встановлено квоту) та залишок квоти.

Запис засвідчується особистим підписом посадової особи ПМО, яка завершила митне оформлення, та її особистою номерною печаткою. Копія такого документа, завірена особистим підписом і відбитком особистої номерної печатки посадової особи ПМО, яка завершила митне оформлення, зберігається у справах органу доходів і зборів згідно з пунктом 1.9 цього розділу та підпунктом 4.9.7 пункту 4.9 розділу IV цього Порядку, а оригінал повертається Декларанту.

1.11. Відомості про оформлені МД в установленому порядку передаються відповідним органам державної влади.

1.12. Якщо законами України та/або іншими нормативно-правовими актами з питань державної митної справи не передбачено інше, виконання митних формальностей за тимчасовою МД, періодичною МД, додатковою декларацією, письмовою заявою згідно з додатком 1 до Положення про митні декларації, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 травня 2012 року N 450, здійснюється відповідно до цього Порядку з урахуванням необхідності виконання окремих митних формальностей залежно від типу МД, митного режиму, особливостей переміщення, установлених для окремих митних режимів, засобів та способів переміщення товарів.Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6


База даних захищена авторським правом ©divovo.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

войти | регистрация
    Головна сторінка


загрузить материал