Методичні рекомендації щодо проведення в навчальних закладах Всеукраїнського тижня права На виконання розпорядження Кабінету Міністрів УкраїниСкачати 36.76 Kb.
Дата конвертації23.12.2016
Розмір36.76 Kb.
ТипМетодичні рекомендації

Методичні рекомендації щодо проведення в навчальних закладах Всеукраїнського тижня права
На виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 10.09.2014 № 815-р "Про затвердження плану заходів з проведення у 2014 році Всеукраїнського тижня права" та з метою сприяння вихованню учнів в дусі рівноправності, поваги до людської гідності та батьківщини, зв’язку між правами і обов’язками шляхом формування знань, розвитку в учнів правової і громадянської компетентностей, цінностей, умінь та навичок, формування досвіду захисту власної позиції, рекомендується у навчальних закладах Київської області у період з 8 по 13 грудня 2014 року спланувати і провести:    

 • - 10 грудня – Всеукраїнський урок на тему  "Права людини" – з нагоди проголошення   10 грудня 1948 року Загальної декларації прав людини;

 • - бесіди у дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладах  І ступеня: "Мої права", "Діти – малі громадяни України", "Я і моя родина", "Добро починається з казки" та інші; у загальноосвітніх навчальних закладах ІІ-ІІІ ступенів – "Підліток і  право", "Я і закон", "Міжнародні організації, що захищають права дітей", "Сторінками Конвенції ООН про права дитини", "Що означає перебувати під захистом держави Україна?", "Права й обов’язки, визначені Конституцією України", "Сучасна демократія: що це таке" тощо;

 • - конкурси малюнків, плакатів, рефератів;

 • - творів-есе про права людини;

 • - усні журнали,

 • - турніри юних правознавців, КВК, брейн-ринги з учнями основної та старшої школи;

 • - зустрічі учнівської молоді з працівниками правоохоронних органів, юстиції, депутатами органів місцевого самоврядування, юристами-практиками, представниками громадських організацій правозахисного спрямування;

 • - екскурсії учнів загальноосвітніх навчальних закладів до органів державної влади;

 • - лекції, семінарські заняття, науково-практичні конференції;

 • - навчальні тренінги для вчителів правознавства із залученням працівників правоохоронних органів, юстиції, науковців на теми: "Суспільно-політична ситуація в Україні", "Зміни в законодавстві України", "Формування правової свідомості учнів на заняттях курсів правознавчого спрямування", "Актуальні проблеми викладання практичного курсу правознавства", "Суди загальної юрисдикції: система, компетенція, спеціалізація", "Аспекти мовної політики в Україні",  "Структура та еволюція органів державної влади";

 • - книжкові виставки, тематичні стенди, презентації видань про права людини та іншої літератури правового змісту,  ознайомлення з матеріалами, представленими на них.   

  До поняття «права людини» людство прийшло не відразу. Вперше про права особистості заговорили французькі просвітителі Вольтер і Жан Жак Руссо. Пройшло ще майже два сторіччя, перш ніж людство дозріло до розуміння поняття і прийняття загального кодексу прав людини. 10 грудня 1948 року Організація Об'єднаних Націй прийняла Загальну декларацію прав людини, що проголошує права особистості, цивільні і політичні права і свободи (рівність всіх перед законом, право кожного на свободу і особисту недоторканність, свободу совісті та інші). У Декларації заявлено також, що всі люди мають рівні права, які не залежать від їх особових відмінностей і від різниці в політичних системах їх країн. Декларація, на користь якої проголосували 48 країн і 8 утрималося, була проголошена Генеральною Асамблеєю «завданням, до виконання якого повинні прагнути всі народи і держави», до якого кожна людина і суспільство повинні «прагнути шляхом національних і міжнародних прогресивних заходів, загального і ефективного визнання і здійснення». 

  Незважаючи на те, що Декларація, яка включає в себе широкий перелік політичних, громадянських, соціальних, культурних та економічних прав, не є обов'язковим для дотримання документом, вона сприяла введенню понад 60 інструментів у галузі прав людини, що сформували єдиний міжнародний стандарт у галузі прав людини. В основу документа були покладені всі напрацювання людської думки, які були на той момент у даному питанні. Це був перший досвід колективної розробки універсального документа з прав людини. 

  День прав людини відзначається міжнародною спільнотою 10 грудня кожного року, а вперше став святкуватися у 1950 році після того, як Генеральна Асамблея ООН прийняла резолюцію 423 (V), що закликає всі держави та зацікавлені організації встановити 10 грудня кожного року в якості Дня прав людини.

  На сьогоднішній день загальне визнання усіма державами-членами ООН базових прав людини, закріплених Декларацією, сприяє підвищенню її впливу і підкреслює значимість прав людини в нашому житті. Багато країн включають основні положення Декларації в своє базове законодавство і конституції. Її принципи лежать в основі багатьох пактів, конвенцій і договорів з прав людини, укладених з 1948 року. Найбільш широкими обов'язковими угодами з прав людини, укладеними під егідою ООН, є Міжнародний пакт про цивільні і політичні права і Міжнародний пакт про економічні, соціальні і культурні права, підписані 16 грудня 1966 року. 


Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©divovo.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

войти | регистрация
    Головна сторінка


загрузить материал