Матеріал з Вікіпедії вільної енциклопедіїPdf просмотр
Дата конвертації08.01.2017
Розмір29.6 Kb.
ПОВІДОМЛЕННЯ НА ТЕМУ
"РЕФЕРАТ"
Матеріал з Вікіпедії - вільної енциклопедії Ресурс http://ru.wikipedia.org/wiki/Реферат
ЗМІСТ
Види рефератів Структура і ознаки реферату......................................................................2
Стилістика реферату Плагіат Література ....................................................................................................5

2

Реферат (нім. Referat, від лат. Refere - доповідати, повідомляти) [1] - письмова доповідь або виступ з певної теми, в якій узагальнюється інформація з одного або декількох джерел. [2] Реферати можуть бути викладом змісту наукової роботи, художньої книги і т.п.
ВИДИ РЕФЕРАТІВ
Розрізняють два види рефератів продуктивні і репродуктивні.
Репродуктивний реферат відтворює зміст первинного тексту.
Продуктивний містить творче чи критичне осмислення реферованих джерел. Репродуктивні реферати можна розділити ще на два види реферат- конспекті реферат-резюме.
Реферат-конспект містить фактичну інформацію в узагальненому вигляді, ілюстрований матеріал, різні відомості про методи дослідження, результати дослідження та можливості їх застосування.
Реферат-резюме містить тільки основні положення даної теми. У продуктивних рефератах виділяють реферат-доповідь і реферат- огляд.
Реферат-огляд складається на основі кількох джерелі зіставляє різні точки зору зданого питання. У рефераті-доповіді, поряд з аналізом інформації першоджерела, є об'єктивна оцінка проблеми цей реферат має розгорнутий характер.
СТРУКТУРА І ОЗНАКИ РЕФЕРАТУ
Реферат має певну композицію
1. Вступ. У вступі обґрунтовується вибір теми, можуть бути дані вихідні дані реферованому тексту (назва, де опубліковано, в якому році, повідомлені відомості про автора (П.І.Б., спеціальність, вчений ступінь, вчене звання, розкривається проблематика обраної теми.

3 2. Основна частина. Зміст реферованого тексту, наводяться основні тези, вони аргументуються.
3. Висновок. Робиться загальний висновок з проблеми, заявленої в рефераті. Реферат має наступні ознаки Зміст реферату повністю залежить від змісту реферованих джерел Містить точний виклад основної інформації без спотворень і суб'єктивних оцінок Має постійні структури.
СТИЛІСТИКА РЕФЕРАТУ
Реферати пишуться зазвичай стандартною, клішованою мовою, з використанням типологізованих мовних зворотів на кшталт важливе значення має, приділяється особлива увага, піднімається питання, робимо наступні висновки, досліджувана проблема, освітлюваний питання і т. п . До мовних і стилістичним особливостям рефератів відносяться слова і звороти мови, що носять узагальнюючий характер, словесні кліше. Їм, як правило, притаманні невизначено-особисті пропозиції, абстрактні іменники, специфічні і наукові терміни, властиві досліджуваної проблеми, слова-жаргонізми, дієприслівникові та дієприкметникові звороти. У рефератів особлива логічність подачі матеріалу і висловлювання думки, певна об'єктивність викладу матеріалу. Все це пов'язано не з убогістю лексики автора, а зі своєрідністю мови рефератів (особливо вузькоспеціалізованої спрямованості, де переважають жаргонізми, специфічні терміни і обороти. На завершення робота повинна отримати відповідну рецензію з оцінкою. Рецензія складається на основі наступних факторів [3]:
Рівень ерудованості автора з вивченої теми сучасність і своєчасність розглянутої проблеми, ступінь знайомства автора роботи з актуальним станом досліджуваної проблематики, повнота цитування джерел, ступінь використання в роботі результатів досліджень і встановлених наукових фактів Особисті заслуги автора реферату (додаткові знання, використані при написанні роботи, які отримані крім запропонованої освітньої програми, новизна поданого матеріалу і розглянутої проблеми, рівень володіння тематикою та наукове значення досліджуваного питання Характер реферату логічність подачі матеріалу, грамотність автора, правильне оформлення роботи, належна відповідність реферату всім стандартним вимогам.
ПЛАГІАТ
У педагогіці реферат часто використовується для структуризації знань учнів за підсумками курсу у формі звітності. Розвиток Інтернету призвело до того, що в світі почалося активне розповсюдження вже готових рефератів з різних галузей знань. Деякі ресурси пропонують скачати готові роботи за гроші. Здача скачаних з мережі рефератів не потребує великих витрат - достатньо змінити ім'я на титульній сторінці, однак це призводить, у кінцевому підсумку, до погіршення якості освіти. [4] З проблемами плагіату при здачі рефератів борються у всьому світі у деяких вищих навчальних закладах за плагіат студентам загрожує відрахування. [5]
Розробляються спеціальні програми, які повинні допомогти викладачам у виявленні викачаних з Інтернету рефератів наприклад, американська система Turnitin (англ.) або російська «Антиплагіат».
ЛІТЕРАТУРА
1. Крысин Л. П. Толковый словарь иноязычных слов. — М
Русский язык, 1998. — 848 с. — (Библиотека словарей русского языка). — 15 000 экз. — ISBN 5-200-02517-6 2. Реферат — статья из Большой советской энциклопедии
3. Что такое реферат
4. Проблемы качества образования: бакалавриат и магистратура
5. Студентов ВШЭ будут отчислять за скачанные рефераты и списывание Лента.ру


Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©divovo.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

войти | регистрация
    Головна сторінка


загрузить материал