Корисну їжу споживатимеш добре здоровۥя матимеш



Скачати 132.92 Kb.
Дата конвертації15.06.2017
Розмір132.92 Kb.
Година спілкування

„ Корисну їжу споживатимеш – добре здоров’я матимеш”


(проведена у 7-А класі для шкільного методичного об’єднання класних керівників )

Класний керівник : Нестерук Л.І


2014 рік


Тема: Корисну їжу споживатимеш - добре здоровۥя матимеш.
Мета: узагальнити знання учнів про складові компоненти їжі, про корисну їжу та її позитивний вплив на збереження і зміцнення здоровۥя дітей,про основи культури і традиції харчування; ознайомити із народними засобами та нетрадиційними методами зміцнення власного здоровۥя; розвивати звۥязне мовлення, логічне мислення; виховувати ціннісне сталення до свого здоровۥя шляхом правильного, раціонального харчування.
Обладнання: висловлювання про їжу та здоровۥя, матеріал для створення колажів, плакат для бігборда, кошик із овочами та фруктами, малюнки-вирізки для створення дороги правил спілкування.

Хід заняття



1.Організаційний момент
2. Вступне слово учителя
Життя - це багатство, яке дається кожному із нас батьками. І, звичайно, хочеться, щоб воно було красивим і щасливим. А це можливо лише за умови міцного здоровۥя. Давайте визначимо основні складові здоровۥя. Для відповіді використовуйте метод “Незакінчене речення “, розпочавши відповідь фразою “Щоб бути здоровим...”
(відповіді учнів)
Як бачимо, однією зі складових здоровۥя є правильне (раціональне харчування).І сьогодні на виховній годині ми поговоримо саме про це. Отже, тема нашої години спілкування “Корисну їжу споживатимеш – добре здоровۥя матимеш”.

Ми маємо з вами узагальнити знання про складові компоненти їжі, про корисну їжу та її позитивний вплив на збереження і зміцнення здоровۥя дітей, про основи культури і традиції харчування, ознайомитись із народними засобами та нетрадиційними методами зміцнення власного здоровۥя; розвивати звۥязне мовлення учнів, логічне мислення; виховувати ціннісне ставлення до свого здоровۥя шляхом правильного харчування .

Я хотіла б розпочати це заняття із екскурсу в минуле.На годину спілкування я вирішила використати ось цей матеріал - вишиті рушники, салфетки, наткані рядна. Все створене руками ваших бабусь. Вони встигали виконувати свою роботу, поратись по господарству, тримати лад у сімۥї, а вечорами мережити ось таке диво. Діти, як ви думаєте, що давало їм силу, наснагу для цього? Я впевнено можу сказати: їжа, корисна їжа. Вони ніколи не зловживали нею, не захоплювались солодощами, не знали отих магазинних концентратів, дотримувались раціонального харчування. Це додавало їм енергії, завзяття На жаль, цього ми не можемо сказати про вас, діти .Сухарики, чипси, бум-снеки, мівіни-вермішельки, газовані напої, солодощі . Без них сьогодні ви не можете обійтись аж ніяк. Тому тему години спілкування я вибрала аж ніяк не випадково.

Діти, для чого потрібна їжа ? Яка її роль для нашого організму?


(відповіді учнів)
Так, їжа – джерело енергії, тепла, матеріал, з якого будується людське тіло. Від того, що ми їмо, залежить наше здоровۥя. Їжа повинна мати всі ті речовини, з яких складається наше тіло.Тому кожній людині потрібно вживати необхідні білки, жири, вуглеводи, мінеральні солі, вітаміни і воду. І зараз ми з вами зۥясуємо, якими речовинами багаті продукти харчування, які ми вживаємо щодня.
3. Робота в групах, захист їх.

4.Учитель складає конструктором будиночок, задаючи питання учням:



  • Що я роблю? Що потрібно для будівництва будинку?

Так, правильно, будівельні матеріали (цегла, цемент, блоки, двері, вікна. щтукатурка, фарба. Наша їжа теж будівельний матеріал .І вона теж неоднакова за своїм складом і значенням для організму.
5.Слово учня
Для нормального росту і розвитку організму особливо потрібні вітаміни. Вони допомагають тілу рости, боротися із хворобами. Якщо в їжі відсутній той чи інший вітамін, в організмі людини виникають різні важкі захворювання. Дослідження показали, що особливо важливі вітаміни для здоровۥ я дітей. Регулярно приймаючи їх із їжею, діти добре розвиваються розумово і фізично, краще вчаться, менше втомлюються, з більшим бажанням займаються спортом, спокійніше сплять і краще відпочивають.При харчуванні, що містить достатню кількість вітамінів, діти менше хворіють заразними хворобами: грипом, ангіною, кором, скарлатиною та іншими хворобами.
Слово учителя.

Діти, 21 рік тому доля подарувала мені можливість зустрітися із відомим лікарем-фітотерапевтом Наталією Зубицькою, яка на той час у Києві разом із своїм чоловіком Данилом Зубицьким створила фітоаптеку, де і здійснювався прийом хворих. Тож сьогодні я не можу не приділити уваги деяким рецептам цих лікарів із вітамінного кошика.


6.Слово учнів.
1. Наталія Зубицька – чарівниця зеленого дивосвіту бажає всім доброго здоровۥя і радить побільше вживати овочів і фруктів, і тоді ми забудем всілякі хвороби. Ось, наприклад, картопля. Улюблений овоч українців, зокрема поліщуків.А коли захворієте і дихати важко – допоможе пар свіже звареної картоплі. А коли вам не обійтись без антибіотиків, то відразу після їх прийняття випийте 1 столову ложку соку картоплі – допоможе ще скоріш. Ліків при цьому зменшите удвічі, та й з імунною системою все буде гаразд, одужування настане набагато швидше.
2. А ось морква виглядає із корзинки. Набралася вона сили від землі і сонця - стала червоною і солодкою. ЇЇ називають коморою вітамінів, а знаєте чому? Бо в ній вітаміни С, В1, В2, В6, В12, Д, Е, Н, К, Р, РР. Вона містить велику кількість каротину. Морква – “Міс Вітамін”. Вживайте моркву у сполуці з маслом, сметаною, олією і ви не хворітимете, будете мати гарний голос, шкіру і волосся, будете добре бачити. Сік із моркви допоможе при нежиті, а сироп тамує кашель. Споживайте моркву щодня - будете здорові, розумні, красиві.
3. А тут і червоний буряк примостився. Цей такий звичайний для нас овоч великі лікарі давнини: Гіппократ, Діоскоргід, Рален, Парацельс вважали чудовим засобом проти малокрівۥя, хвороб лімфатичних вузлів, печінки. Щоб підняти рівень гемоглобіну в крові, пийте сік із буряка, моркви і чорної редьки.Залийте в однакових дозах у темну пляшку, закоркуйте тістом і на кілька годин поставте у духовку. Пити по 1 ст. ложці в день. Буряк відновлює памۥять, поліпшує кровообіг у мозку. При хронічній нежиті промивайте ніс відваром буряка, закапуйте.
4. Ви любите цибулю? Жоден салат не може без неї обійтись. Саме цибуля підтримує в організмі рівновагу вітаміну С. ЇЇ фітоциди згубно впливають на мікроби і віруси. Тому, коли хворієте, покладіть в кімнаті кілька шматочків цибулі – аби повітря було насичене її запахом. У кого нежить,болить горло і навіть ангіна, візьміть 2 столові ложки свіжо натертої цибулі, покладіть у склянку, а її поставте у гарячу воду. Над склянкою зробіть лійку із цупкого паперу і вдихайте через неї повітря і пар цибулі. Ось побачите – полегшає, а коли розрізану цибулину прикласти до скронь, то перестає боліти голова.
5. І перець солодкий у нашій корзинці є. Якби серед овочів улаштувати змагання за титул “Містер Вітамін”, то перець солодкий одержав би 3 золоті медалі: за каротин( зміцнює імунну систему, поліпшує зір), за вітамін Р(бальзам для судин і капілярів, для всієї серцево-судинної системи, за вітамін С.

А четверту медаль заслуговує перець за здатність засвоювати організмом залізо, яке необхідне для нормального кровотворення. Ось такий він - перець.


6. Є, звичайно в кошику і капуста. Піфагор писав, що капуста підтримує бадьорість, добрий настрій.

Римський лікар Катон зазначив:”Капуста вижене біль з голови, очей, цілком тебе вилікує”. Цей овоч зміцнює організм, усуває безсоння та головний біль, знімає температуру. Вітаміну С у капусті - як у лимонах. Крім аскорбінової кислоти є ще й рутин. А разом ці два вітаміни одержали назву аскорутин, що зміцнює судини. Скажімо, почервоніли очі, часто іде з носа кров. Їжте капусту – минеться!

А ось рецепт для наших вчителів, бо у вас через нас часто зривається голос.

Дорогі вчителі! Візьміть велике листя капусти, добре вимийте і варіть у 10-ти водах, наливайте воду потроху, а википить – налийте вдруге і т.д. Потім сік відіжміть, додайте меду і пийте по 1 ст.ложці багато разів на день. Голос стане світлим та чистим. Будьте здорові, дорогі вчителі!


7. А я хочу прочитати вам меню для відмінника. Його слід прочитати біля обіднього столу.

(крім борщів, супів, каш і компотів)

1 - морквина;

1 - цибулина;

Капуста (скільки хочете).

Друзі, а ви сьогодні зۥїли яблуко? А ви, дорогі гості? А жаль... Наталя Зубицька радить щодня зۥїдати по яблуку, цьому українському бананові, і тоді ви круглий рік не хворітимете. Бо яблуко містить вітаміни Р, С, К, Е, РР, а також пектин, що затримує розвиток вірусу грипу. Тому варто прислухатися до відомої приказки:„ Яблуко щодня - і лікар не потрібний. Яблуко щодня - і в тебе відмінні оцінки”


А щоб сьогоднішній день не був втрачений і приніс усім вам здоровۥя - зۥїжте яблуко. Пригощайтеся, будь ласка.
Учитель:
Можна ще багато й багато говорити про інші вітаміни.Я просто хочу зазначити:

Добре знають всі на світі

І дорослі, навіть діти,

Щоб здоровим бути нині-

Вживати треба вітаміни.

Цибуля, морква, бурячок,

Капуста, редька, часничок,

Це з городньої родини –

Найкращі вітамін!

Абрикос, черешня, вишня,

Навіть яблука торішні,

Кущі смородини, малини –

Це садові вітаміни!
Чорні ягоди чорниці,

Солоденької суниці,

Журавлина і ожина –

Це із лісу вітаміни!


Є багато їх на світі.

Вітаміни є у квітах.

Шкода , що тільки в магазині

Не завжди корисні вітаміни.


Учень:

З давніх-давен люди розуміли велике значення харчування для здоровۥя. Мудреці давнього світу: Гіппократ, Парацельс, Гален та інші присвячували цілі трактати лікувальним властивостям різних видів їжі та розумному її вживанню. Видатний учений сходу Абу Алі Ібн Сіна(Авіценна) вважав їжу джерелом здоровۥя, сили. І Мечников вважав, що люди рано хворіють і помирають через неправильне харчування, а людина, яка харчується раціонально, може жити 120-150 років.


Учитель:

Головна заповідь здоровۥя у наш час повинна звучати так:”Харчуватися розумно. Виявляти свої помилки в харчуванні й усувати їх.” На вултцях міста ми бачимо багато бігбордів із різноманітними рекламами.І я вам пропоную створити свій бігборд із назвою “ Наша помилка”


(учні створюють бігборд на дошці, коментуючи висловлювання)

Учитель:

Малащук Дмитро підготував нам інформацію про частування у далекому минулому.


Учень: У далекому минулому бажання вразити гостей кількістю страв розвивалося катастрофічно швидко. Імператор Август пригощав гостей 4-6 стравами. Один із Бургундських герцогів довів їх кількість до 30. При дворі англійського короля нерідко подавали 44 страви. Особливо відрізнялися російські бояри, у них звичайне харчування складалося з 30-40 змін.Рекорди ставилися нв царських бенкетах - від 100 до 200 страв. А обід на честь одного посла склав 500 страв. Траплялися і смертельні випадки, тому легко зрозуміти тих, хто був неспроможний зۥїсти повний обід.
Учитель:

Щоб у вашому житті не траплялися такі прикрі випадки, давайте пригадаємо і запамۥятаємо основні правила харчування.


(діти називають правила харчування)
Учитель вручає дітям пам’ятку „Як потрібно харчуватись”
7. Читання вчителем тесту “Хто як їсть?”
- Під час читання їсть людина надто раціональна, часто робить декілька справ відразу.

- На ходу їсть людина, яка завжди поспішає, і тому недисциплінована, погано планує свій час.

- Швидко їсть людина, яка надає перевагу прискореному темпу життя, намагається негайно покінчити зі всіма спаравами, щоб почати нові.

- Повільно їсть лоюдина, яка вважає , що задоволення можна і потрібно отримувати ваід маленьких радощів.

- За графіком їсть людина дисциплінована, яка звикла берегти свій час.
8. Слово вчителя :

Давайте, діти, зробимо на кілька хвилин паузу і послухаємо гумористичні ситуації, підслухані на ярмарку, і які стосуються деяких продуктів харчування.


У неділю зранку, запаливши цигарку, повагом їхали на ярмарок два куми.Один віз поросят продавати, інший - корову.

- Куме!


- Га!

- А що будете просити за поросят?

- Та...Задарма би віддав, так жінка зۥїсть...

- А що, не їдять?

- Ні.

- От би їм та апетит куми!



- О-о-о! Тоді б ціни їм не було! Хто б їх на базар повіз?.. А ви, куме, вирішили корівку продати?

- Еге ж!


- Хороша корова, годована, видна...

- Та якби ще доїлася, ціни б їй не було!

- Пр-ррр! Приїхали!

- Люди, налітайте на поросят! Світ ще таких не бачив, їдять все підряд! Ростуть, як на дріжджах! Якби було чим годувати, нізащо не продав би! Налітай!

- Гей, люди, купіть корову! Спокійна, добре їсть,а що вже молока дає -видимо-невидимо ! Весь посуд зайняв, нема в чому води принести. Якби мав кілька зайвих відер, нізащо не продав би!

- Беріть поросят, не пошкодуєте. Що? Та вони ще й вас зۥїдять. Як не вони , то жінка точно.!

- ...Ви хочете корову? Знаєте, їй бо шкода, ой як шкода...Але беріть! Раз базар, то базар. Платіть гроші і забирайте! Ой, шкода, аж сльози на очах появилися...

- Куме, чого ж тут шкодувати? Корову продали, та ще й непогано взяли...

- Шкода його нещасного, що купив. Його жінка вдома зۥїсть!

- А мого покупця хіба не шкода? Чи Ви, куме, думаєте, що я геть без серця?

- Куме, а давайте по ярмарку прогуляємося, побачимо, чим люди торгують! Гроші маємо, може, щось і купимо!
Продавець капусти звертається до пародавця картоплі:
- Дядьку, я обробив картоплю хлорофосом, а через годину пішов дощ. Як ви вважаєте, згинуть жуки чи ні?
Продавець картоплі:

- Як тобі сказати, поздихати вони, звичайно не поздихають... Але того здоровۥя, що мали, вже мати не будуть! У минулому році посадив я , хлопці, один гектар картоплі - жуки зۥїли. Цього року посадив півтора гектари - жуки зۥїли. То в наступному році посаджу вже два гектари картоплі - може, ті кляті жуки вже нарешті подавляться!


Продавець моркви звертається до продавця часнику:
- Діду Охріме! Це ви вже при моїй памۥяті років двадцять садите картоплю на одному ж й тому самому місці. І родить! А кажуть, що треба сівозміну робити.
Продавець часнику:
- А ми сівозміну робимо: один рік баба садить картоплю, а на другий - я.

Продавець калачів:

- А ми вчора з дідом чуть зі сміху не луснули. Мій онук приїхав із міста. Побачивши, як я напуваю корову водою, з осудом каже:”Ось так молоко водою і розбавляють”.


Учитель:

Отож, усміхайтеся. Ваша усмішка розтопить кригу, зігріє того, кому ви усміхнулися, бо, зрештою, усмішка – показник здоровۥя.

Діти, сьогодні ми не можемо не згадати мудрість українського народу в прислівۥях, приказках та загадках про їжу. Назвіть українські прислівۥя та приказки про процес приймання їжі.

(діти називають )
Наша година спілкування наближається до завершення. Я хотіла б дізнатися, чи взяли ви щось корисного із неї для себе. Які відчуття, враження залишились?

(відповіді учнів)

Ми сьогодні ще раз переконалися, що здоровۥя значною мірою залежить від самої людини. Тільки людина має регулювати своє харчування. Це допомагає їй зберегти здоровۥя на довгі роки.

Якщо хочеш бути здоровим,

Правило запамۥямай:

Турботу про своє здоровۥя

На лікарів не перекладай.

Лікарі лікують хворих,

А здоровۥя вони не творять.

Людина повинна бути сама

Дисциплінована і вольова.

Памۥятка для учнів:„ Як потрібно харчуватись”.
1. Їжу слід приймати в один і той самий час, невеликими порціями, не менше трьох разів на день, а при схильності до повноти - 4 - 6 разів.
2. Обовۥязково снідати перед тим, як іти до школи, вечеряти не пізніше , ніж за 2 години до сну.
3. Їжа повинна бути різноманітна, але важливо не переїдати.
4. Їж повільно, добре пережовуючи.
5. Не жуй на ходу.
6. Не відволікайся від їжі читанням, розмовами, грою.
7. З дитинства слід привчати себе не зловживати солодащами.

8. Дуже корисно споживати кисломолочні продукти.


9. Якщо щось із продуктів упало на підлогу, їсти його вже не можна.

Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©divovo.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

войти | регистрация
    Головна сторінка


загрузить материал