Комунальний закладСкачати 259.58 Kb.
Дата конвертації20.03.2017
Розмір259.58 Kb.
ДЕПАРТАМЕНТ КУЛЬТУРИ, ТУРИЗМУ, НАЦІОНАЛЬНОСТЕЙ ТА РЕЛІГІЙ ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД

«ЗАПОРІЗЬКА ОБЛАСНА БІБЛІОТЕКА ДЛЯ ЮНАЦТВА»

ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ

ЗАПОРІЖЖЯ 2016
«Прочитано. Рекомендуємо». Книжки українською: порадник від читачів / Упоряд. : О.О. Ольшанська, В.В. Писанець ; Запорізька обл. б-ка для юнацтва. – Запоріжжя, 2016. – 28 с.

«Прочитано. Рекомендуємо» – своєрідний збірник читацьких уподобань.

Читачі і бібліотекарі Запорізької обласної бібліотеки для юнацтва, прочитавши книги сучасних українських та зарубіжних письменників українською мовою, діляться своїми враженнями, записавши їх у цій невеличкій книжечці.

Матеріал упорядковано за алфавітом авторів книг.

Видання буде корисним для всіх, хто любить читати.

Упорядники: О.О. Ольшанська, В.В. Писанець

Відповідальна за випуск: В.В. Писанець

Комунальний заклад «Запорізька обласна бібліотека для юнацтва» Запорізької обласної ради

просп. Соборний, 210; м. Запоріжжя; 69037

Тел./факс: (061) 224-07-29; тел.: (061) 224-07-28; 224-51-60Ел. пошта: younglib.zp@gmail.com

Сайт: http://younglibzp.com.ua

Приєднуйтесь до нас в: YouTube, Twitter, Facebook, ВКонтактіВід упорядників

«У Вас є щось цікавеньке?» - чи не в кожній бібліотеці лунає запитання від читачів. Кому про кохання, кому містику, детектив чи фантастику, мемуари чи пригоди, головне, що читач завжди потребує захоплюючої для нього літератури.

Особливий інтерес викликає сучасна українська література, яка стрімко набирає обертів.

Тож у бібліотекарів Запорізької обласної бібліотеки для юнацтва виникла ідея поділитися своїми враженнями від прочитаних книг українських та зарубіжних авторів, залучивши до цього активних читачів.

Таким чином «народився» порадник для читання, який Ви зараз тримаєте в руках. Ми впевнені, що Вас обов`язково зацікавить якась книга і Ви залюбки її прочитаєте.

Недарма в народі говорять: «Книгу прочитав – на крилах політав».«Балачки про все на світі»
Ця книжка для панянок ділових та заклопотаних, які мають обмаль часу для того, аби заглиблюватися у сюжет довгої розповіді.

У книзі «Балачки про все на світі» є 25 історій, що написані п'ятьма авторами. Книга написана жінками для жінок, але не про кохання-страждання, а про доброту та посмішки.

Тож коротенько по суті: перша історія нереальна у сучасному житті, власне як і низка наступних. Але коли читаєш, то хочеться вірити в те, що говорить автор. І напевне, читач починає балансувати між категорією людей, які впевнені, що ДИВА НЕ ІСНУЮТЬ, ТА ТИМИ, ЯКІ ВСЕ Ж ТАКИ ВІРЯТЬ У ПРОТИЛЕЖНЕ. Як не дивно, десь вже на третині книги, я почала ставати більш оптимістичною та приєдналася до другої групи, із ЩИРОЮ ВІРОЮ У ДИВО.
Вікторія Андрєєва

Балачки про все на світі. Книжка не для полички / Марина Братко, Слава Світова, Віоліна Ситнік, Оленка Некрасова, Мирослава Кошка ; Ілюстр. : Олена Гаврищук. – Брустурів : Дискурсус, 2014. – 136 с.

Вдовиченко Галина «Маріупольський процес»

Останнім часом з`явилося багато творів про Революцію гідності і АТО. Деякі відверто кон`юнктурні.

З перших сторінок роману «Маріупольський процес» твір вражає зворушливою людяністю в зображенні подій нібито добре відомих із ЗМІ і розповідей очевидців. Події постають через людські долі і характери.

Цей твір про те, що відбувається нині на Донбасі. Сюжет неординарний – захопленого у полон українського вояка із Західної України, синьоокого Романа, терористи віддають у своєрідне рабство молодій жительці села, що неподалік від Маріуполя. І закутий у кайдани «укроп» трудиться «на ремонті хати». Гримлять вибухи, руйнується світ, а ця дивна дівчина консервує компот з черешні (бо «компоти у погребі» - це обіцянка світу, що все буде гаразд), ремонтує хату.

Дівчина, «сепарка», і полонений боєць АТО зі Львова поступово пізнають один одного на рівні душ і болю. Недовіряють, сумніваються, мечуться, сперечаються і всупереч своїй неоднаковості закохуються.

Але… Війна. Дуже жорстокі і невблаганні дороги, що зводять їх, щоб знову розвести…

А чого варті інші образи цього роману! Валька-Самореклама, подруга Ольги. Звичайнісінька дівчина «східнячка», стурбована пошуками нареченого. Але щось же її спонукає намалювати синьо-жовтий прапор біля сільпо, внаслідок чого зникає в застінках у бойовиків. Субтильна білявка – мажорка Ліка, яка віддає подарований батьком позашляховик на потреби армії, тому що в АТО загинув її однокласник.

А ще Корнет, Михалич, Лом, Валик – що вже пішли у вічність.Що я відчула, коли читала цю книгу? Смуток, надію і пронизливий душевний щем.

Світлана Чучко

Вдовиченко Г. Маріупольський процес. Він. Вона. Війна / Галина Вдовиченко. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2015. – 288 с.Винничук Юрій «Танго смерті»
Була у захваті від роману Юрія Винничука «Танго смерті». Це надзвичайна, захоплююча книга, де є все: містика, кохання, історія, детективна лінія, кумедні та трагічні моменти. В ній перетинається сучасний світ з минулим. Винничук – майстер слова, читаючи його книгу, ти немов переносишся у її події, бачиш чарівний довоєнний Львів з його колоритними мешканцями, чуєш звуки, відчуваєш запахи…

Я думаю, багатьом читачам роман «Танго смерті» принесе справжню насолоду і буде тримати у полоні до останньої сторінки.

Анастасія Нікон

Винничук Ю. Танго смерті / Юрій Винничук. – Харків : Фоліо, 2012. – 379 с.

Гербіш Надійка «Теплі історії до шоколаду»
Мені потрапила до рук книга оповідань Надійки Гербіш «Теплі історії до шоколаду».

Коли я побачила цю книгу, відразу відчула від неї якесь тепло, захотілось взяти чашку гарячого напою і в затишному місці почитати. Читаючи, відчувала затишок, аромат шоколаду, ванілі, навіть сонце і свіже весняне повітря.

В оповіданнях йдеться про дружбу, любов, теплі стосунки. Це маленькі історії з життя, подорожі, шоколадні пригоди.

Оповідання насичені великою кількістю епітетів, детально змальована природа, інтер’єр, одяг, зовнішність, навіть відчуваєш смак кави, тістечок, шоколаду.  Відчуття таке, що ти присутній в самому оповіданні, події відбуваються з тобою. Ця книжка підтримала мене своїм оптимізмом.  

Із задоволенням я дістала інші книжки серії «Теплі історії».
Алла Савенко
Гербіш Н. Теплі історії до шоколаду : роман / Надійка Гербіш. – К. : Брайт Букс, 2013. – 144 с. – (Теплі історії).

Горбань Світлана, Лапіна Наталя «Роман з містом»
Кожне слово цього твору несе у собі чарівний дух старого Львова . Як це – закохатися у місто? Якщо ви ставите таке запитання, то не були у Львові. Але все це можна надолужити. І у першу чергу, завдяки цій книжці.

Вона неперевершена. І я не перебільшую. 

Історія родини Свідзинських, що розпочинається на початку ХХ століття та поєднує час тонкою ниткою з довоєнними, воєнними та повоєнними часами. Зворушлива історія долі та незламної сили слабкої жінки. А ще цей роман про кохання. Кохання до людей та міста. Тому один з головних героїв він – Львів. З притаманною йому атмосферою вулиць та ароматами кави. 

Ось він – Львів у мініатюрі – у ваших руках.
Вікторія Андрєєва
Горбань С. Роман з містом. Незламна сила слабкої жінки. Чарівний дух старого Львова / Світлана Горбань, Наталя Лапіна. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2015. – 224 с.

Забужко Оксана «З мапи книг і людей»

Кожна людина задля внутрішнього комфорту прагне будь-що непізнане для себе обгородити рамками якогось такого свого розуміння. Це стосується і подій, які нас радують/засмучують, і ставлення до людей, і прочитаних книг, і переглянутих фільмів і багато чого іншого. Свого часу багато прочитаного з художньої прози Оксани Забужко вже сформувало моє ставлення до авторки – я захоплювалась її українською мовою (такий спосіб висловлення здавався єдино правильним), її нестримним бажанням української ідентичності, манерою бути незалежною та гостро-дошкульною. Її літературні дослідження не зачіпали моєї свідомості і здавались насиченими якоюсь незбагненною авторською естетикою і філософією. Зустріч з книгою есеїв Забужко (яка вочевидь була випадковою) – це наче несподіваний дарунок чогось дійсно тобі необхідного, теплого, людяного і неочікуваного. «Погідно всміхнена іронія» (есе «Ціна Вінні-Пуха»), якою Забужко щедро ділиться з читачем, розповідь про чудернацькі історії, які Чарльз Доджсон розповідав дівчинці Алісі та які перетворили веселого оповідника на великого англійського письменника Люїса Керрола (есе «Прочитай мене»), несподіваний погляд на художницю-самородка Катерину Білокур (есе «Катерина: Філософія мовчазного бунту, або конспект до ненаписаної біографії») і багато чого іншого з цієї книги несподівано стали дуже близькими, зрозумілими і мовби своїми (перша думка – і я ж так вважаю!). Можна багато говорити про майстерність та освіченість Оксани Забужко, значущість цієї книги, але перш за все – її треба читати. І тоді все те, чим щедро поділилась авторка, стане вашим здобутком та повсякденним святом. Воно того варте – обіцяю!

Валентина Сусідко

Забужко О. З мапи книг і людей : збірка есеїстки / Оксана Забужко. – Чернівці : MeridianCzernowitz, 2012. – 376 с.


Забужко Оксана «Музей покинутих секретів»
Захоплюючий сюжет роману не залишає байдужим. Адже це книга про наше минуле. Перед нами життя трьох поколінь двох родин на тлі історії Країни від 40-х років минулого століття (УПА, Голодомор, «застій» та інші трагічні сторінки історії) до 2004 року, напередодні Помаранчевої революції. Головні персонажі роману Адріян і Дарина пов’язані між собою не тільки родинними зв’язками, між ними існує містичний зв’язок. «Музей…» – це жіночий роман, це історія кохання двох красивих, талановитих, небайдужих людей в різних життєвих ситуаціях, коли потрібно зробити свій непростий вибір і не зрадити собі.

Вражає яскраво-соковита, сповнена образів мова твору. Безумовно, роман Оксани Забужко – це правда про нас, якої так не вистачає сьогодні.
Галина Тихоновська
Забужко О. Музей покинутих секретів / Оксана Забужко. – К. : Факт, 2013. – 832 с.

Загребельний Павло «Роксолана»
«Повторював я безліч разів: «Пошийте моїй коханій плаття, зробіть із сонця верх, підкладкою поставте місяць, із білих хмар наскубіть пуху, нитки зсукайте з морської синяви, пришийте ґудзики з зірок, а з мене петельки зробіте!» – так писав Султан Сулейман до своєї коханої Роксолани.

Жінка неймовірної вдачі, незламної волі та незбагненної краси – Роксолана – Настя Лісовська – українка.

Її було взято в полон та переправлено з рідного Рогатина до Стамбулу. Потрапивши до султанського гарему зовсім юною дівчиною, Настя – Роксолана, маючи хист до науки, поезії, танців і співу та невгамовний веселий характер, зуміла підкорити самого Султана Сулеймана Пишного, а разом із ним і Османську імперію.

Вражаючий, надихаючий, абсолютно романтичний твір Павла Загребельного «Роксолана» насичує душу різноманіттям емоцій!

І з останньою літерою на останній сторінці, пересічний читач, отямившись та виринувши з подій, змальованих в романі, у час реальний, знаходить себе завзятим українофілом, який смакує життя та рідну мову.
Яна Шульга

Загребельний П. Роксолана : роман / Павло Загребельний ; худож. : Владислав Єрко. – К. : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2013. – 800 с.

Керуак Джек «У дорозі»
И, значит, остались только иллюзия и дорога 
И.
Бродский

Цю книгу Джек Керуак написав за три тижні. Майже неможливо уявити собі інтенсивність роботи автора. Текст написаний на одному диханні, ніби сам Керуак протягом цих трьох тижнів не їв, не спав і взагалі не вставав з-за письмового столу.

Напевне, це один з кращих текстів про покоління бітників – точніше, про покоління, яке бітникам передувало (роман написаний у травні 1951 року). «В дорозі» – це дві сотні сторінок безперервної вечірки, що розтяглася від Лос-Анджелеса до Нью-Йорка. Це – нескінченна низка мандрів та вражень, що змусить палати кожну юну душу, яка відкриє сторінки цієї чудової книги.

І якщо «Бродяги Дхарми» просякнуті східною філософією та дають багато поживи для розуму, а «Біг Сур» – це епітафія автора по самому собі, то «В дорозі» – це суцільна пригода.

Спонтанність та безпосередність оповіді зачаровують та не відпускають до останньої сторінки.
Артем Морозов
Керуак Д. У дорозі : роман / Джек Керуак. – Харків : Фоліо, 2014 – 478 с.


Кононенко Євгенія «Останнє бажання»
Ніколи не думала, що так зацікавить мене сповідь ката, тобто… Ні, це – останній роман письменника Івана Івака, що потрапив до рук його сина Валерія за кордоном, написаний у зошиті із цуценятком на обкладинці.

Іван став відомим радянським письменником, але колись йому довелося вбивати людей. Не тому що хотів, а тому що потрапив до лещат сталінської системи. Як ця система ламала долі, знаємо з історії. А от що було з душами?

Пориньте у читання і вам відкриється глибина однієї з них.

Роман інтригує: читаєш і все ніяк не можеш зрозуміти, що ж то за останнє бажання письменника, яке проросло з його «енкаведестського» минулого?

І найголовніше – хто його виконав?
Вікторія Писанець

Кононенко, Є. Останнє бажання : роман / Євгенія Кононенко. – Львів : Видавництво Анетти Антоненко, 2015. – 136 с.


Корній Дара «Зворотний бік світла»,

«Зворотний бік темряви»

Взагалі, як на мене, то Дара Корній письменниця-містик. Але хіба не в цьому сіль? Ось і романи "Зворотний бік світла" і "Зворотний бік темряви" перенасичені яскравими язичницькими образами, паралельністю фентезійності і неуявного світу. Цікавий і захопливий сюжет, який змусить читача повірити в існування світла і темряви.

Нова і захоплива грань української літератури.
Ірина Сажинська
Корній Д. Зворотний бік світла : роман / Дара Корній. – Харків :Клуб Сімейного Дозвілля, 2012. - 320 с.

Корній Д. Зворотний бік світла : роман / Дара Корній. – Харків :Клуб Сімейного Дозвілля, 2012. - 318 с.
Корній Дара «Тому, що ти є»
Ця сповідь про чоловіка та жінку, про їхню долю, яка зводить їх разом, а потім роз'єднує. Про велике кохання, яке проходить через все життя людини і робить її відданою, сильною, спроможною на все.

Про те, що життя – це одна мить.

Про те, що життя – це довгий шлях, наповнений радістю і негодами. І на цьому шляху ти живеш в боротьбі й очікуванні чогось дивного, що може перевернути твоє життя шкереберть. Але не всі твої сподівання здійснюються. Бо це життя, і закінчується воно не завжди так, як ти сподіваєшся. Але треба мріяти, треба жити і треба кохати!

Олена Грибанова
Корній Д. Тому, що ти є : роман / Дара Корній. – Харків :Клуб Сімейного Дозвілля, 2012. - 240 с.

«Крим по-українськи»
«Крим по-українськи» – це збірка веселих та сумних історій різних молодих авторів про долю нашої України. Після цієї книжки ви захочете у Крим. З'явиться світлий сум чи тиха лють за втраченим півостровом. Також нав'язливою мухою дзижчатиме усвідомлення, що того Криму більше немає. Що це не так місце, як час, який ніколи не повернеться, на відміну від самого Криму. Бо занадто вже він повний кольорів, щоб довго зоставатися на картах сірою зоною. Крим із цих новел залишає солодкі липкі відбитки, наче від чурчхели чи пахлави на пляжі. Їх перебиває сіль морської води, яку тепер на смак не відрізнити від сліз.
Галина Васильєва
Крим по-українськи. Веселі та сумні історії. - : Літературна агенція «Discursus», 2015. – 184 с.

Лис Володимир «Країна гіркої ніжності»

Останнім часом я прочитала багато книг сучасних українських письменників, але поділитися враженням мені захотілося про надзвичайну і життєву книгу В. Лиса «Країна гіркої ніжності».

Володимир Лис став одним з улюблених моїх письменників після того, як прочитала всього один його роман – «Соло для Соломії». Опісля познайомилась з усіма його творами і з нетерпінням чекаю нових романів.

«Країна гіркої ніжності» – це така непересічна сімейна сага, історія бабусі, дочки та онуки. Дивовижне життя трьох жінок, три долі, три покоління. Якось так склалося, що вони ніби повторюють непросту долю одна одної. У кожної рубці на душі, печаль у думах, надія в серці. Кожна пройшла через якийсь рубіж, пережила нещасне кохання. Кожна з цих жінок проживає власне життя сповна – із його болем і радістю, гіркою ніжністю та любов’ю, від якої, мов напнута струна, тремтить душа...

Дуже важко було читати про життя в інтернаті дітей, життя людей з лісу, ще гірше від усвідомлення того, що це реальні речі, а про долю новонародженої Віти взагалі без сліз і переживань не прочитаєш. Чим ближче до кінця книжки, тим більше сімейних таємниць розкривається.

Дуже шкода, що всі жінки у творах В. Лиса з важкою долею. Гірка ніжність – якраз така жіноча доля.

Складне, насичене подіями життя трьох жінок описано надзвичайно цікаво. Сюжет тримає до останньої сторінки.

В романі нема хеппі-енду. Але і не все так погано. Тут справжнє життя. І вічна надія, що все буде добре. Що нашим дітям буде легше і краще. І я в це вірю. Як вірила моя мама, а до неї бабуся. Інакше – навіщо жити?

Лідія Макарчук

Лис В. Країна гіркої ніжності : роман / Володимир Лис. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2015. - 368 с.Матіяш Дзвінка «Марта з вулиці Святого Миколая»

Ця книжка стоїть на поличці підліткової літератури, однак я б радила прочитати її і дорослим. Це історія дівчинки Марти, яка мріє стати художницею. Дзвінка Матіяш майстерно змальовує сходинки дорослішання головної героїні. Марті доводиться вчитися долати егоїзм, приймати інших та саму себе такими, як є, переступати через власні «не хочу» та йти до своєї мрії всупереч перепонам.

Та насправді ця книжка про те, що сонячний промінь, мов золоту нитку, можна намотати на палець або змотати у теплий золотий клубок. Про те, що від музики Баха серце перетворюється на велику блакитну повітряну кульку, що роздувається, стає все більшою і врешті підіймає тебе над землею. І про те, що життя стає смачним, наче цукерки «Пташине молоко», коли до тебе додому приходять друзі.

Книжка «Марта з вулиці Святого Миколая» змусить вас посміхнутися, згадати свої шкільні роки і дитячі мрії. А ще вона навчить вас любові.

P.S. Перед тим, як почати читати цю книжку, купіть кілька стиглих червоних гранатів, бо під час читання вам неодмінно закортить ними посмакувати.

Олена Ольшанська
Матіяш Д. Марта з вулиці Святого Миколая / Дзвінка Матіяш. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2015. – 240 с. – (Майже дорослі).

Печорна Олена «Фортеця для серця»«А хтось вище пише історію першої зустрічі, пише гарно і натхненно, час від часу розправляючи змоклі пір`їнки за спиною, бо йому дуже хочеться скласти свій іспит на «відмінно». («Фортеця для серця», стор. 292 ).

Кожна жінка хотіла б, щоб у її житті відбулася така «відмінна» історія. Скільки історій про кохання ми читали? Кохання не стоїть на місці, воно жадає говорити про предмет свого поклоніння і насичувати одне одного новими пізнаннями. Про це йдеться у книжці.

Історія дівчини у всіх моментах її життя: дитинство, захоплення, кохання. Інколи її дії незрозумілі, але це творча людина, художник від серця.

Одного разу вона врятувала життя незнайомцю. Чим обернеться ця добра справа? Банально, але свого щастя можна дочекатись, якщо слухати серце.

І ще, давати б цю книжку мамам, які відмовились від своїх дітей, щоб вони відчули всі переживання покинутої дитини.

Повість трішки казкова та містична. Але це не заважає читати ніжну та м`яку, як пір`їнка, прозу.

Інна Єременко
Печорна О. Фортеця для серця / Олена Печорна. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2014. – 400 с.


Роздобудько Ірен «Все, що я хотіла сьогодні»

Книжка, яка дарує посмішку, штовхає на роздуми, перевертає якусь частину твого світу догори ногами, та все одно – надихає.

Знаєте, як раніше аналізували твори у школі? Назва твору, тема, мета і т.д.

Тут що не розділ, то окрема тема. І не просто загальна, а така, що зачіпає за живе, грає на струнах твоєї душі та лунко дзвенить у свідомості. Що ж, перелічити?

- Тема щастя (як без неї?) та мрій, які мають здійснюватися, а не залишатися великими та неосяжними.

- Тема безглуздих табу, родом з дитинства (ви ж теж не їсте на вулиці, бо це "негарно"?) та сімейних взаємовідносин (аж до домашньої тиранії).

- Тема можливостей. Ви тільки уявіть: людина щодня має близько двадцяти одного шансу, щоб змінити своє життя. А ви користуєтеся хоча б одним?

- Та звичайно, тема життя. Або життєва. Про швидкоплинність часу та його абсолютну ненормованість. Чи то його багато, чи його мало – скільки його взагалі? Про те, що щасливий випадок, може, чекає на вас десь там, де ви ходите щодня або там, де жодного разу не були. Хтозна? 

Книга змушує встати з канапи та спробувати знайти хоча б один шанс (сьогоднішній або навіть вчорашній) на щасливе життя, яке бачите ви самі для себе. То ж мерщій вперед, до свого щастя! (якщо відгуку вам замало, раджу перечитати книгу особисто, надихнутися, та все ж таки рушати вперед)

Вікторія Андрєєва
Роздобудько І. Все, що я хотіла сьогодні / Ірен Роздобудько. – Харків : Фоліо, 2008. – 160 с. – (Література).


Роздобудько Ірен «Якби»
Я була впевнена, що це легкий жіночий роман, який приємно почитати після важкого робочого дня. Однак, почавши читати, я не могла відірватися від дуже цікавого та захоплюючого сюжету роману. Безперечно, цей роман про кохання, але ж у ньому є і несподівані містичні події та дуже глибокий психологічний сенс. Хто ж з нас не мріяв потрапити у своє минуле, подивитися дорослими очима на своїх ще молодих батьків, на себе маленьку? Впевнена, кожен з нас хоча б одного разу за життя, замислювався над цим. А якщо й при цьому виникла б можливість щось змінити у подальшому житті? При чому, не тільки у своєму житті, а й у житті інших близьких людей? Якби… якби…

Головна героїня Вероніка отримала такий шанс. До цього її підштовхнула дивна розмова у парку зі старою жінкою, яка порадила «повернутися на те місце, де, як їй здається, її спіткала невдача». І Вероніка спробує впоратися зі своїми дитячими страхами, які спричинили мовний дефект (затинання), перешкодити розлученню батьків, врятувати  друга дитинства, який загинув у автокатастрофі. Та, звичайно, знайде своє кохання…

Інна Колесник
Роздобудько І. Якби : роман / Ірен Роздобудько. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2012. – 256 с.

Славінська Ірина «Історії талановитих людей»

Я завжди любила читати про талановитих людей, так би мовити, доторкнутися до генія. Тому книжка «Історії талановитих людей» відразу привернула мою увагу. Ще не читаючи її, я уже зрозуміла, що буде цікаво. Укладачка книги Ірина Славінська побудувала її у формі діалогів з цікавими співрозмовниками. Це не просто інтерв`ю, а радше обмін досвідом або роздуми про життя.

Всі ми можемо втратити близьку людину, роботу, сенс життя і тому історії людей, які пройшли через це – іноді надихають, а іноді просто допомагають. Це історія Ю. Андруховича про те «як бути у своїй тарілці», О. Герасим`юк – що їй дав досвід роботи в політиці, історія Л. Денисенко про абсурд повсякденного життя. І. Карпа і М. Садовська поділилися – як бути творчою людиною і доброю матір`ю, або що означає бути жінкою і письменницею від Н. Сняданко. Журналісти С. Лещенко і М. Гонгадзе розповіли, як не боятися бути журналістом і про те, як стрибати вище голови. Музиканти С. Кольцова – про те, як пережити смерть друга, а І. Леньо – як, будучи відомим музикантом, втратити все і знову відродитися.

Історій 22 і, можливо, І. Славінська продовжить цей проект, адже вийшло уже 2 книги в серії «Теплих історій». І не випадково, тому що всі ці історії, незважаючи на різний досвід, світлі і доводять, що «світло в кінці тунелю» є.

А взагалі, я б рекомендувала кожному придбати книгу, тому що час від часу Вам захочеться її перечитувати.

Тетяна Білан

Славінська, І. Історії талановитих людей / Ірина Славінська. – К. : Брайт Букс, 2015. – 136 с. – (Теплі історії)

Таран Людмила «Ніжний скелет у шафі»

Збірка новел Людмили Таран «Ніжний скелет у шафі» із серії «Книжечка для дамської сумочки». Це було першою причиною, чому я вирішила її прочитати. Я легко могла її читати під час поїздок на роботу, з роботи, коли за вікном безкінечно тягнеться нудний, один і той самий пейзаж, читати під час відпочинку, з улюбленою філіжанкою кави, читати, коли за вікном барабанить дощ, коли я в літній відпустці, а море штормить….

У збірці 21 новела. Головний персонаж, звісно, жінка, адже роман призначений саме для жіночої сумочки. Скажу одразу, враження від роману різноманітні і скачуть, неначе пульс серця на кардіограмі – у діапазоні від «як вірно!» до «що за нудота».

Але жінки, кому за 40 і більше, обов'язково після прочитаного почнуть аналізувати і своє життя, тому що авторка піднімає дуже важливі теми – вибору життєвого шляху. Не професії чи освіти, а долі. Вона вірно підмітила, що часто люди йдуть за установленим сценарієм – вчитися, працювати, одружитися, народити дитину, поставити її на ноги – і …. Зрозуміти, що справжнє життя пройшло повз тебе.

Ще цікавіше читати, коли Людмила Таран піднімає питання, що вступають в конфлікт з моїми думками: це її ідея, що життя починається тільки після сорока, що справжнє кохання приходить занадто пізно, і що жінка повинна бути покірною долі.

І останнє, може, комусь «роман» в новелах Л. Таран видасться не дуже літературно якісним, але я впевнена, що багато жінок задумається про свою долю і ще зможуть встигнути її змінити на краще.

Тетяна Петренко

Таран Л. Ніжний скелет у шафі : роман / Людмила Таран. – К. : Дуліби, 2006. – 228 с.«Теплі історії» (серія)
Дорогі жінки, дружини, мами, бабусі, домогосподарки, бізнес-леді, як же нам не вистачає часу для себе коханих. А як хочеться побути наодинці з книгою, як в старі добрі часи, коли не було в будинках комп'ютерів, ноутбуків, планшетів, домашніх кінотеатрів. Таке ми собі боїмося дозволити, а раптом книга виявиться дуже цікавою, і ми, захопившись нею, забудемо про всі свої невідкладні справи. Але вихід є ... Всього на 10-15 хвилин треба забути про свої нескінченні справи та перерватися на відпочинок. Заварити чашечку кави, взяти хоча б одну книгу із серії "Теплі історії", розгорнути її… та зануритися в світ душевних історій, доброти, любові, теплоти людських відносин. У книгах цієї серії зібрані розповіді різних українських авторів, різних стилів, але всіх їх об'єднує позитивний настрій. Історії короткі, цікаві, дуже душевні та читаються на одному подиху. Проживши хоча б одну «теплу» історію з горнятком ароматної кави, ви відразу відчуєте прилив енергії та бажання творити. Повірте мені, я це відчула на собі!
Наталія Ключ

«Теплі історії» (серія)

«- Ви любите каву?..а шоколад?..

- Я – так!

- А  чи пам`ятаєте своє знайомство, з таким сором`язливим, але симпатичним юнаком?..перше побачення?..своє перше кохання?..

- Я – так!

- А-а-а, можливо, Ви ще вмієте мріяти і продовжуєте вірити в дива?!..

- Я – так!»

Якщо Ви маєте три  «так» – то ці  книги  саме для Вас.

  Та навіть,  якщо Ви не відповіли  ствердно на жодне із цих питань, я бажаю Вам прочитати сторінку за сторінкою добірку книжок  «Теплі історії», а вони насправді ТЕПЛІ, наповнити своє серце, душу, життя – добром, теплом  шоколадно-кавових  цілющих  слів.

Ви  познайомитеся з  історіями  із життя  різних  людей, про кохання, дружбу, смуток,  пошуки, успіхи, радість, про смачні  тістечка і знайомства, про музику і  сніг, про Новорічні  і Різдвяні  дива, Валентинів День, про маленькі  дрібниці  і великі зміни.

Ці книги надихають  і змінюють наше життя. 

  Приємного читання! І світлих, яскравих спогадів!
Світлана Солодовник

Чупа Олексій «10 слів про Вітчизну»
По-перше, зручна палітурка, читабельний шрифт та невелика кількість сторінок. Компактна книжечка ідеально призначена для одного чи двох вечорів наодинці з собою.

По-друге, чудовий роман. Дещо наївний, але свіжий, легкий, інтригуючий та не нав’язливий. Можливо навіть дамський.

Сподобалося, бо я переживав за героїв і мені не хотілося з ними розлучатися, перечитуючи останні сторінку чи дві… Для таких речей рейтинги і всілякі критерії оцінки абсолютно не потрібні та зайві. Раджу прочитати тим, хто колись задумувався про переїзд до іншої країни. Нащо така країна взагалі? Як з нею жити? Чи реально взагалі від неї сховатися? Деякі відповіді я для себе дійсно знайшов.

По-третє… хоча, ні! По-перше! «10 слів про Вітчизну і стільки ж про любов» – вона завжди перша, ця клята любов. Ну, майже завжди. Ах, як би мені хотілося, щоб у них все вдалося, у кожної з його любові з кожним його Я. У будь-якому разі, Чупа залишив простір для тлумачень фіналу.

Це була перша книга цього автора, з якою мені довелося познайомитися, і враження після себе він залишив найтепліші. Лірично щемкі, але найтепліші.

Андрій Куватов


Чупа, О. 10 слів про Вітчизну. І стільки ж про любов / Олексій Чупа. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2014. – 240 с.

Шкляр Василь «Залишенець»

Данте Аліґ’єрі говорив: «Найгарячіші котли в пеклі приготовані тим, хто в часи великих моральних випробувань залишався нейтральним». У наші нелегкі часи, коли українська земля щодня омивається кров’ю рідних синів та дочок, коли до нас у хати лізе непроханий гість з ножем за спиною, кожен з нас повинен робити вибір.

Події роману «Чорний ворон» відбуваються майже 100 років тому, проте, як не дивно, нагадують теперішні часи. Автор змальовує появу молодої української держави і подальшу більшовицьку навалу. Зі сторінок роману ви дізнаєтеся про кохання та зраду, дружбу та побратимство, самовідданість, життя та непросту долю людей, які не залишилися осторонь, коли червона повінь захлеснула Україну, а стали до боротьби. Вони різали, вішали, стріляли, палили, але кого? Вони керувалися гаслом: «Воля України або смерть!» Ті, хто здатен читати між рядків, зрозуміє, що саме в байдужості корінь поразки, як тоді, так і тепер.

Якщо ви – людина, яка прагне розвиватися, знати правду, цікавиться історією свого народу, то цей роман саме для вас.


Ярослав Чорний
Шкляр В. Залишенець. Чорний ворон : роман / В. М. Шкляр. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2014. – 432 с.Шкляр Василь «Нікуб»
Завдяки курсам української мови з подивом відкрила для себе українську перлину – Василя Шкляра. Його книжка «Нікуб. Кров кажана» справила не мене неабияке враження – я зовсім не очікувала, що  сучасний автор зможе  перевершити дитячий захват від детективів А. Конан Дойля. Майже «ковтнула» книжку за 2 доби! Як же я скучила за  чудовою рідною мовою. Дуже легко читається, сюжет не відпускає ні на хвилину. Рекомендую шанувальникам  детективів та містики – отримаєте просто шалене задоволення. Ну й трішки  еротики. Але якої вишуканої та ненавязливої!  Дякую Василю Шкляру  за чудовий твір. Вибачте,  що так коротко – наступна захоплююча історія про Україну у буремні 20-ті минулого століття та неймовірну долю цього чудового автора  вже наполегливо кличе мене до читання!
Ірина Пирогова
Шкляр В. Нікуб. Кров кажана : роман / Василь Шкляр. – К. : Ярославів вал, 2010. – 253 с.
Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©divovo.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

войти | регистрация
    Головна сторінка


загрузить материал