Харчування і здоров’я



Скачати 156.54 Kb.
Дата конвертації25.12.2016
Розмір156.54 Kb.
ТипУрок
Тема уроку : Харчування і здоров’я.

Практична робота №5 “Антропометричні виміри”.



Мета уроку:

навчальна: ознайомити учнів з основними вимогами щодо збалансованого раціонального харчування; розглянути наслідки недостатнього харчування та ожиріння; встановити чинники, що негативно впливають на процеси обміну речовин;

розвивальна: розвивати вміння аналізувати індивідуальний харчовий раціон, враховуючи енергетичні затрати; сформувати вміння робити “антропометричні виміри”, виконавши практичну роботу;

виховна: виховувати бережливе ставлення до власного здоров’я.

Основні терміни і поняття:

  • енергетичний баланс організму;

  • антропометрія;

  • збалансоване раціональне харчування.

Тип уроку: комбінований.

Клас: 9.

Матеріали та обладнання: схеми, малюнки, таблиці, мультимедійна дошка.

Девіз уроку:

“Треба їсти, щоб жити, а не жити, щоб їсти”.

Сократ



Хід уроку

  1. Організаційний момент

  1. Привітання, створення позитивного настрою в класі.

  1. Активізація розумової діяльності учнів

Фронтальне опитування

  1. Що таке дихання?

  2. Яке значення для організму має дихання?

(Відповідь: дихання - складний комплекс фізіологічних процесів, спрямованих на забезпечення всіх клітин організму киснем та виведення з них вуглекислого газу, що утворюється. Діяльність будь - якої клітини тканини органу пов’язана з витраченням енергії. Джерелом енергії для організму є розпад та окиснення органічних сполук, що безперервно відбуваються в клітинах. Більшість окисних процесів протікає за наявності кисню, запаси якого потребують безперервного його надходження. Забезпечення клітин киснем та видалення з них вуглекислого газу здійснюється за допомогою крові. А обмін газів між кров ю та повітрям відбувається в органах дихання).

  1. З яких речовин вилучається енергія?

  2. Що відносимо до органічних речовин?

  3. Назвіть неорганічні речовини?

  4. Що таке поживні речовини?

  5. Яка система органів забезпечує надходження та переробку поживних речовин?

  6. В яких продуктах містяться білки?

  7. У яких процесах беруть участь жири?

  8. Яке значення мають мінеральні речовини в організмі людини?

(Відповідь: визначають осмотичний тиск рідин організму, іонний склад тканин, стабільність колоїдних сполук, активність ферментів.)

  1. Що таке вітаміни?

  2. На які групи поділяються вітаміни?

  3. Як у організмі людини формується почуття голоду?

  1. Мотивація навчальної діяльності

Чи можна висловити «Ти є тим, що їси» сказати про що ми сьогодні будемо говорити на уроці?

  1. Повідомлення теми та мети роботи уроку

  • Записуємо дату і сьогоднішню тему уроку.

Харчування і здоровя.

Практична робота №5 “Антропометричні виміри”.

Знати: що таке збалансоване раціональне харчуваня;

Що таке енергетичний баланс організму?



Вміти: робити антропометричні виміри і робити певні висновки власного здоров’я.

Девіз уроку: Сократ говорив: “Треба їсти, щоб жити, а не жити, щоб їсти”

  • Як кожен з вас може пояснити цей вислів?

Продовжіть речення:

На мою думку…,

Чи я вважаю… .


  1. Виклад нового матеріалу

Розповідь з елементами бесіди

Зверніть увагу, що я тримаю в руці (шоколад)



  • Чи стосується він сьогоднішньої нашої теми уроку?

  • Корисний чи шкідливий цей продукт для вживання?

Може знає хтось із вас відповідь на ці запитання якщо ні, то ми вивчивши тему знайдемо відповідь на ці запитання.

У повсякденному житті кожен із нас є споживачем тих чи інших продуктів харчування. Ми вживаємо їжу з багатьох причин, щоб жити, рости, бути здоровим та добре почуватися, а також, щоб мати енергію для роботи та розваг. І тому люди з давніх – давен надавали великого значення харчуванню як засобу збереженню здоров’я. усе життя людини пов’язане з безперервним обміном речовин у організмі. На це витрачається велика кількість енергії, що використовується для побудови й відновлення клітин і тканин. І основним джерелом енергії є їжа.

Добрий стан шкіри, волосся, нігтів, нормальна робота органів і систем людського організму – усе це й багато іншого залежить від правильного харчування. Воно тримається на трьох китах, так, як, колись вважали в давнину, тримається наша Земля. Ці кити – що є? (відповіді учнів)

Так. Це білки, жири, вуглеводи. Крім цього організм людини має потребу в мінеральних солях, вітамінах та воді.

Отже, харчування – це процес надходження у вигляді харчових продуктів і засвоєння організмом поживних речовин: білків, жирів, вуглеводів, біологічно активних речовин (вітамінів), мінеральних солей і води, необхідних для підтримання життя, здоров’я та працездатності.

Поживні речовини виконують у людському організмі дві функції.



Запитання до учнів. Які дві функції виконують поживні речовини у людському організмі?

Відповіді учнів: пластичну та енергетичну.

Пластична функція полягає у відбудові та оновленні клітин і тканин. Основна роль належить білкам.

Енергетична функція реалізується переважно за рахунок вуглеводів і жирів. Кількість енергії, що виділяється при засвоєнні того чи іншого харчового продукту становить його енергетичну цінність. Її вимірюють в калоріях або джоулях.

Отже, кількість енергії, яка надходить до організму з поживними речовинами має бути збалансована з його енерговитратами, тобто має зберігатися енергетичний баланс. Це запобігає виникненню багатьох захворювань. Наприклад, таких як ожиріння чи дистрофії.


  • А зараз користуючись підручником і працюючи у групах дамо відповідь на таке запитання: що таке раціональне харчування і яке його значення для здоров’я людини?

І група. Принципи раціонального харчування – енергетичний баланс організму.

ІІ група. Потреби, добові потреби органічних речовин.

ІІІ група. Як визначити енергетичні потреби організму?

ІV група. Недостатнє харчування. Його вплив на здоров’я.

V група. Засвоєння їжі. Особливості цього процесу. Надмірне харчування.

Висновки

Основний принцип раціонального харчування – це енергетичний баланс організму. Він визначається у кілокалоріях або кілоджоулях. Встановлено, що організм 11-14 річних хлопчиків у середньому за добу витрачає 2700 ккал, дівчатка 2450 ккал. Основний обмін становить приблизно 1700 ккал.

Другою ознакою або компонентом раціонального харчування є потреба в різних компонентах поживних речовин. Ця потреба залежить від віку людини, від статі, характеру трудової діяльності.

Наступною ознакою є фізіологічні норми потреб тих чи інших поживних речовин. Нестача або надлишок можуть призвести до певних захворювань.



Таблиця
c:\users\asus\desktop\2012-03-03_164259.png

Також не менш важливою ознакою раціонального харчування є режим харчування.

Найраціональнішим є чотириразове харчування в один і той самий день. Перерви між вживанням їжі не мають перевищувати чотирьох годин. Більші перерви знижують секрецію травних соків, що призводить до хронічних запалень травних шляхів, застою жовчі в жовчних шляхах. Вживання їжі потрібно розпочинати із закусок, наприклад салатів. Не варто починати з жирної їжі, оскільки жири гальмують травну секрецію. Хоча б один раз на день треба їсти рідку гарячу страву (суп, борщ). Сухоїдіння – дуже шкідливе.


  1. Закріплення вивченого матеріалу

  1. Робота в парах (по рядах)

1 пара – 2 пара розв’язує задачу (про окислення глюкози);

3 пара – 4 пара розв’язує задачу (про енергетичну цінність 50г пшеничного хліба);

5 пара – 6 пара розв’язує задачу (які чинники позитивно впливають на формування здорового тіла).


  1. Виконання практичної роботи №5

Тема: “Антропомертричні виміри”

Мета: навчитися вимірювати зріст і масу тіла; з’ясовувати залежність антропометричних даних від здорового способу життя.

Обладнання та матеріали: терези, ростомір, сантиметрова стрічка.

Перепустка до роботи

Дайте відповідь на запитання:

а) чим небезпечна зайва маса тіла?

____________________________________________________________________________________________________________________________________________

б) чим небезпечна недостатня маса тіла?

____________________________________________________________________________________________________________________________________________

в) які чинники позитивно впливають на формування здорового тіла?

____________________________________________________________________________________________________________________________________________

г) які чинники негативно впливають на формування здорового тіла?

____________________________________________________________________________________________________________________________________________

Хід роботи


  1. Навчитися вимірювати зріст, масу тіла та визначати зросто – масовий показник.

а) Визначити свій зріст за допомогою ростоміру (рулетки, мірної стрічки). Для цього потрібно: стати на майданчику ростоміру так, щоб торкатися до планки п’ятами, стегнами та лопатками. Попросити товариша притиснути до твоєї голови горизонтальну планку і назвати тобі дані ростоміра.

Запиши ________________



б) Зваж себе на терезах. Запиши _______________

Визначити масу тіла, тоді можна перевірити співвідношення:

зріст – 100(105) см ≈ вага тіла

або масу у грамах поділити на зріст у сантиметрах. Запиши ______________

На кожен сантиметр зросту має припадати 350 – 400 г маси – у хлопців і 375 – 425 г у дівчат.

б) Виміри між кистями розведених у боки рук збігаються із сумою довжини обох ніг (можна визначити, чи підходять штани по довжині, розтягнувши їх у розведених руках. Якщо не провисають на розведених штанах, то вони підходять по розміру).


  1. Зробити висновок

  1. __________________________________________________________________________________________________________________________

  2. __________________________________________________________________________________________________________________________

  1. Розв’яжи біологічну задачу.

У дівчини з фото проблема з менструальним циклом, слабкість, роздратованість, відсутній апетит. Це хвороба анорексія. Опиши перебіг хвороби, якщо відомо, що спочатку було палке бажання дівчини мати модельну зовнішність.

img_0003.jpg

Підсумок: Зачитується виконання практичної роботи 1-2 учнями.

Резерв.


3. Відповіді на запитання

  1. Що таке енергетичний баланс організму? Поясніть на що витрачається енергія, коли людина просто спокійно лежить?

  2. Чому після вживання їжі багатої на білки довше не відчувається голоду, ніж після їжі, яка складається в основному з вуглеволів? Обгрунтуйте відповідь.

  3. Як пояснити той факт, що білки м’яса, якщо споживати їх разом з хлібом, засвоюються на 75%, а з овочами – на 90%?




  1. Кросворд













1.







х














































2.а











































3.




р




























4.



















ч













































5.

у
















































6.в
















































7.а

































8.













н












































9.

н




























10.



















я































  1. Продукт, який відносять до вуглеводів. Найбільше його є у картоплі?

  2. Процес засвоєння речовин із зовнішнього середовища та утворення з них складних сполук?

  3. Вітамін, який бере участь в обміні білків, кровотворенні. Скорочена назва В₆?

  4. Процес, що відбувається внаслідок надходження в організм із навколишнього середовища речовин до моменту утворення кінцевих продуктів розпаду й виведення їх із організму?

  5. Речовина, що є основним постачальником енергії в організмі?

  6. Біологічно активні речовини?

  7. Захворювання, яке відбувається при нестачі або відсутності вітамінів?

  8. Як називається харчування в якому правильне співвідношення білків, жирів і вуглеводів 1:1:4)? (

  9. Хвороба, яка настає внаслідок голодування та білкової недостачі?

  1. Самостійна робота

  1. Підсумок уроку

Виберіть і доповніть речення

Я не знав (знала), на уроці дізнався (дізналася)…

Я не розумів (розуміла), тепер зрозумію…

Я не вмів (вміла), на уроці навчився, навчилася…



Вчитель: Здорове харчування порівнюється з квіткою гарною і відцвівшою.

  1. Оцінювання учнів

  2. Домашнє завдання

Проаналізувати, чи добре складена система харчування у вашій сім’ї (назвати позитивні та негативні характеристики).

Зразки завдань

І. Розв’яжіть задачу

  1. Визначіть кількість енергії, що виділяється під час окислення 1 молю глюкози, якщо під час окислення 1г цієї речовини виділяється 17,2 кДж енергії? Рівняння реакції окислення глюкози в м’язах:

С6H12O6 + 6C2 = 6H2O + 6CO2 + Q

а)309,6кДж; б)3096кДж; в)1548кДж; г)154,8кДж.



  1. Для роботи м’язів протягом однієї хвилини потрібно 20кДж енергії. Чоловік працював з таким навантаженням протягом 1 год. Скільки глюкози в його м’язах засвоїлося, якщо половина її відзначилася повним розщепленням, а половина – неповним? Рівняння реакції окислення глюкози в м’язах:

+ 6o2 + 38 АДФ +38H3PO4 = 6CO2 + +44H2O - реакція повного окислення глюкози в м’язах;

+ 2 АДФ + 2H3PO4 = 2С3H16O3 + + 2H2O – реакція неповного розщеплення глюкози.

а)35г ; б)350г; в)270г; г)27г.



  1. Визначте енергетичну цінність 50г пшеничного хліба, якщо білків в ньому 2,85г, жирів – 0,2г та вуглеводів – 28г.
    а)53,8кДж; б)538,4кДж; в)481,6кДж; г)48,1кДж.

  2. Визначте скільки кілокалорій має надходити дев’ятикласнику, якщо на 1 кг маси тіла на добу у 14 – 17 років має надходити 65 -50 ккал.

  3. Запишіть, які чинники негативно впливають на формування здорового тіла.

Самостійна робота

І – варіант

  1. Від чого енерговитрати людини?

  1. статі;

  2. кольору очей;

  3. віку;

  4. знаку зодіаку;

  5. маси тіла;

  6. зросту;

  7. рухомої активності.

  1. Встановіть відповідність:

Поживні речовини продуктів Призначення поживних речовин

Білки а) є основним джерелом енергії, сприяють травленню та засвоєнню інших поживних речовин;

Жири b) є основним будівельним матеріалом для клітин організму;

Вуглеводи с) регулює температуру тіла, є джерелом енергії, запобігають проникненню всередину клітин води, солей та інших речовин.



  1. Як називаються процеси, що супроводжують розпад поживних речовин і вивільнення енергії?

а) анаболічні; b) катаболічні; с) аеробні; d) анаеробні.

  1. Яка добова потреба людини у білках (в грамах)?

а) 50; b) 100; с) 20; d) 400.

5. До яких наслідків може призвести тривале білкове голодування?

а) до атрофії м’зів, полінефриту, розладу діяльності серцево – судинної системи;

b) до посилення роботи ендокринної системи;

с) до фізичного і психічного виснаження; послаблення розумової діяльності;

d) до послаблення роботи ендокринної системи.

6. Які речовини використовуються організмом при терміновій необхідності в енергії?

а) білки; b) ліпіди; с) АТФ.



ІІ – варіант

  1. (доповніть речення) Харчування, яке забезпечує повноцінний розвиток і підтримує здоров’я називаються...

  2. (доповніть речення) Фізичною одиницею виміру енергії є …

  3. Встановіть відповідність:

Вітаміни та мінеральні речовини Призначення вітамінів та мінеральних речовин

  1. Вітамін А а) допомагає організму боротися з хворобами;

  2. Вітамін Д b) забезпечує нормальну роботу очей;

  3. Вітамін С с) потрібний для росту та міцності кісток та зубів

  4. Йод d) допомагає кровотворенню

  5. Залізо e) зміцнює кістки та зуби

  6. Фосфор f) сприяє розумовій діяльності

  7. Кальцій g) потрібний для нормального функціонування щитовидної залози щитовидної залози.

  1. При повному окисненні 1г. білків утворюється:

а) 17кДж; б)29кДж в) 9,3кДж г) 12ккал

5. у якому вигляді використовується енергія в організмі людини?

а) електричної енергії; в) механічної енергії;

б) теплової енергії; г) енергії хімічних зв’язків;

6. яку роль відіграють вуглеводи?

а) функцію джерела енергії та акумулюючої поживної речовини;

б) функцію джерела енергії та гомеостатичну;

в) гомеостатичну та регулятивну;



г) терморегуляційну та трофічну.



Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©divovo.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

войти | регистрация
    Головна сторінка


загрузить материал