Гімн Дергачівської районної громадської Молодіжної організації «Нове покоління Дергачівщини»Сторінка1/7
Дата конвертації20.02.2017
Розмір1.05 Mb.
  1   2   3   4   5   6   7

Наш девіз:
c:\documents and settings\admin\мои документы\мои рисунки\mp navigator ex\2013_11_13\img.jpg


«Порятуй красу і вона порятує нас»d:\педагог - організатор\малюнки\малюнки\еко.картинки\eco.jpg
Гімн

Дергачівської районної громадської

Молодіжної організації

«Нове покоління Дергачівщини»
d:\педагог - організатор\малюнки\рамки фон\daisies-on-green-background-871294684597leg.jpg


1. Сила народу - «Нове покоління»

Маємо розум, хист і уміння,

Здатні проблеми людські помічати,

Хочемо еру нову розпочати
Приспів:

Єднаймося друзі, в «Нове покоління»

Покажемо людям свої ми уміння;

Змусимо правду і волю пізнати

Й життєві проблеми єднанням здолати.
2. Прихильників маєм в усьому районі

І в наших ідеях ми ніби в полоні.

Відродження прагнемо щиро усі,

Щоб жити могли ми у вічній красі
(Приспів)
3. В найглибші куточки нашого краю,

«Нове покоління» таки завітає,

Байдужому люду не місце у нас,

А ми допоможемо кожному враз.
(Приспів)
4. Даємо надію на нове життя,

Старому не буде уже вороття,

Ми віримо щиро, що успіх прийде,

Нас пташка – фортуна вперед поведе!

Процес становлення незалежної демократичної України з її прагненням стати повноправним членом європейської спільноти передбачає всебічне утвердження в суспільному та індивідуальному бутті цивілізованих норм життя на основі загальнолюдських цінностей та духовних, моральних і культурних засад життя українського народу. Тому мета сучасного освітнього процесу – не тільки сформувати необхідні компетенції, надати ґрунтовні знання з різних предметів, а й формувати громадянина, патріота; інтелектуально розвинену, духовно і морально зрілу особистість, готову протистояти викликам глобалізації життя.

В листопаді 2008 року почала працювати організація «Нове покоління Дергачівщини», яка об’єднала в собі всі організації району.

Напрямок в якому працює шкільна організація - це формування громадянина суверенної держави та виховання освіченої людини. У своїй роботі ми використовуємо системний підхід – поєднання свідомого виховання школярів з практичними справами, освітніми розвиваючими заходами, науково-практичною роботою, впровадженням системи самоврядування та розвитку лідерських якостей.

Діяльність в організації відповідає таким віковим критеріям:


 • початкова школа (1- 4 класи);

 • основна школа (5 - 9 класи);

 • старша школа ( 10 - 11 класи).

Мета шкільного самоврядування:d:\педагог - організатор\малюнки\малюнки\еко.картинки\2c0b2060bebb8c6b355a4f1288fb192e.jpg


1. Різносторонньо розвиватися, самовдосконалюватися, самореалізовуватися на благо собі, своїм ровесникам, своїй родині, малій батьківщині, народові України.
2. Забезпечувати та захищати права та інтереси учнів на основі виконання правил та законів школи.

3. Формувати відчуття відповідальності, свідоме ставлення кожного до участі у вирішенні важливих справ шкільного життя, оволодівати наукою управління.


4. Сприяти реалізації інтересів, можливостей, бажань дітей.

5. Прагнути узгодженості й балансу інтересів між учнями і дорослими.Напрямки нашої діяльності:
Ціннісне ставлення до суспільства і держави виявляється у патріотизмі, національній самосвідомості, правосвідомості, політичній культурі та культурі міжетнічних відносин.

Мета: виховання правової культури і громадянської відповідальності за власні вчинки, нестерпного відношення до порушників закону, формування правосвідомості, норм моралі. Виховання любові до рідного краю, нашої Батьківщини, вивчення обрядів і традицій українського народу, знання свого родоводу, виховання почуття громадянина, активної життєвої позиції.

Пам’ятка учневі: людина для людей.

Програмні тези: правова культура, правова свідомість, норми моралі, закони держави України, моя країна – Україна.

Учасники: учні 1 – 11 класів.

Сприяють розвитку цього напрямку в нашій шкільній організації наступні заходи: • свято «Першого дзвоника», традиційно навчальний рік розпочинається проведенням святкової лінійки, що ознаменовує свій початок Державним гімном та підняттям Державного прапору. Після урочистої лінійки класні керівники проводять з учнями перший урок;d:\педагог - організатор\малюнки\малюнки\еко.картинки\2c0b2060bebb8c6b355a4f1288fb192e.jpg

 • проводимо лінійку та виховні години присвячені міжнародному дню пам’яті жертв фашизму;
 • вивчення Конституції України, щорічно проходить місячник правових знань. В ході місячника оформлювалися стенди, випускаються газети, в бібліотеці працює виставка літератури з даної тематики. Учні 9-11 класів пишуть твори на правові теми. Учитель Давидова Н.А. організовує вечори запитань-відповідей на правові питання. В школі постійно здійснюються заходи, які спрямовані на формування в учнів поваги до Конституції України, символів держави. У кожному класі створені куточки державної символіки, проводяться щотижневі лінійки, на яких звучить Гімн України.

 • традиційним став конкурс «Козацькому роду нема переводу», між 5 – 8 класами, до Дня українського козацтва;

 • заходи до дня ООН. В школі постійно здійснюються заходи, які спрямовані на формування в учнів поваги до Конституції України, символів держави. У кожному класі створені куточки державної символіки, проводяться щотижневі лінійки, на яких звучить Гімн України.

 • конкурс плакатів «Спасибі – НІ»;

 • заходи присвячені Дню пам’яті жертв голодомору 1932-1933рр., зранку проходить лінійка, на якій учні вшановують пам'ять померлих хвилиною мовчання.

Взимку:

 • заходи присвячені Дню збройних сил України. 6 грудня проводимо святкову лінійку присвячену всім чоловікам та хлопцям, які служили або ще тільки збираються виконати свій громадянський обов’язок перед рідною батьківщиною. Також серед учнів Черкаськолозівської школи проходять спортивні змагання в рамках проведення тижня військово-патріотичного виховання з нагоди Дня збройних сил України. Участь приймають учні старших класів. Де вони демонструють свою майстерність в стройовій підготовці, в конкурсі на віджимання, під час конкурсу біг з перешкодами, а також демонструють свою витримку, маневреність, тактику і величезну жагу до перемоги. d:\педагог - організатор\малюнки\малюнки\еко.картинки\2c0b2060bebb8c6b355a4f1288fb192e.jpg

- конкурс малюнків на військово - патріотичну тематику.

 • святкування Дня святого Миколая. З ранку старші учні вітають всіх на лінійці з цим святом та розповідають про нього цікаві легенди. Після уроків учнів 1-4 класів переглядають виставу підготовлену драматичним гуртком. Зазвичай дітлахи приймають активну участь у святі, розповідають вірші, співають пісні. Усі учні отримують солодкі подарунки, гарний настрій та настанови на майбутній рік.

- новорічні ранки для учнів початкової школи. Учні 1-4 класів переглядають казки, в яких казкові герої проводять з дітлахами конкурси та естафети. Або проводять новорічні ранки по класам за спеціальним сценарієм. Дід Мороз водить хороводи навколо ялинки. В кінці свята Дід Мороз та Снігуронька дарують всім дітлахам солодкі подарунки, вітають присутніх з наступаючим Новим роком та фотографуються з кожним класом на пам'ять.

- новорічні ранки для старшої школи, для яких були проведені конкурсні програми «Міс Зима та міс Снігуронька», показували казки на новий лад, проходили КВК. • святкування «Старого» Нового року;

 • заходи до Дня соборності України, члени організації проводять з учнями початкової та опорної школи бесіди на теми: «Україна єдина», «Наша Батьківщина – Україна!»;

 • святкування «Дня Святого Валентина», зранку на святковій лінійці учні вітають всіх закоханих зі святом. Протягом дня працює пошта «Закоханих сердець». Учні середніх класів показували виставу для молодших класів, про історію виникнення цього чудового та теплого свята.

- захід «Ой хустина хустиночка», позакласний захід, метою було визначення обрядової ролі української хустки. Дівчата дослідили види пов’язування та використання хусток та продемонстрували їх глядачам; як справжні актори показали обряд сватання, де хустка – обов’язковий атрибут; розповіли легенду про Покрову Пресвятої Богородиці.d:\педагог - організатор\малюнки\малюнки\еко.картинки\2c0b2060bebb8c6b355a4f1288fb192e.jpg

- проведення свята «Масляної», проходить традиційно з хороводами, іграми, змаганнями. Проводиться виставка страв до Масничного тижня. По завершенню вся школа палить на подвір’ї опудало зими.

- проводиться акція «Орден у твоєму домі»;

- заходи присвячені Дню Перемоги, учні провідують ветеранів, допомагають облагородити подвір’я, вітають зі святом. 9 травня в центрі села проходить мітинг. Діти кожного року беруть активну участь у підготовці концерту. Показують літературно-музичні композиції, танцюють вальс. По закінченню свята вся школа вітає ветеранів квітами.

Ціннісне ставлення до людей виявляється у моральній активності особистості, прояві чуйності, чесності, правдивості, працелюбності, справедливості, гідності, толерантності тощо.

Мета: надання допомоги в пошуках життєвих цінностей, сенсу життя. Опанування прийомів спілкування, самовиховання, самопізнання. Виховання доброго ставлення до однолітків, батьків, природи (учні початкової школи) й милосердя, радості за усіх своїх друзів (основна школа). Виховання любові – найвищої цінності життя (9 – 10 класи).

Пам’ятка учневі: пам’ятай, що в кожної людини є талант, здібності. Умій знайти їх у собі; знайдеш – розвивай. Тільки так ти можеш бути корисним для суспільства. Поважай себе, поважай інших людей. Люби свою Батьківщину, свій народ, свій рідний край.d:\педагог - організатор\малюнки\малюнки\еко.картинки\2c0b2060bebb8c6b355a4f1288fb192e.jpg

Програмні тези: внутрішній світ людини, риси характеру, вольові якості, психологічні процеси, життєвий досвід, спрямованість особистості, психодіагностика як шлях до пізнання.

Учасники: учні 1 – 11 класів.


 • члени організації проводять з учнями початкової та опорної школи бесіди на теми: «Бути ввічливим щодня», «Зустрічають за одягом, проводжають за розумом».

 • кожного року ми проводимо заходи до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав, з метою виховання в учнівської молоді почуття патріотизму, поваги до історичного минулого, утвердження в суспільстві політичної і громадської злагоди у лютому в нашій школі проводиться лінійка вшанування пам’яті загиблих в Афганістані, запрошуються афганці, які проживають на території нашого села, також учні переглядають фільми, показують інсценівки і т.д.;

 • заходи до відзначення Дня рідної мови;

 • відзначення Міжнародного жіночого Дня. В школі з самого ранку панує святковий настрій. Вже з порогу, хлопці, зустрічають всіх жінок та дівчаток музикою та приємними подарунками. Після уроків офіційна частина свята. Свято 8 Березня готують виключно хлопці. Вони вражають жінок своєю акторською майстерністю: читають вірші, інсценують гуморески та співають пісні присвячені найгарнішій половині людству.

 • заходи присвячені «Дню сім’ї» та «Дню матері»; в травні наша школа традиційно святкує два чудових свята «День матері» та «День сім’ї». Для батьків показуємо концерт, що проходить під гаслом «З родини йде життя людини». Учні початкових класів радують всіх віршиками, учасники драмгуртка «Юний актор» показують театральні постановки, а випускники за традицією дивують всіх присутніх чарівним вальсом. d:\педагог - організатор\малюнки\малюнки\еко.картинки\2c0b2060bebb8c6b355a4f1288fb192e.jpg


Ціннісне ставлення до мистецтва формується у процесі етичного виховання і виявляється у відповідній ерудиції, широкому спектрі естетичних почуттів, діях і вчинках, пов’язаних з мистецтвом.

Мета: Пробудження фантазії, уяви дитини. Створення умов для творчості (початкова школа), виявлення інтересів, захоплень (основна школа), розвиток здібностей до творчого мислення, зміни навколишнього світу, ставлення особистості (старша школа).

Пам’ятка учневі: міркуйте разом, що можна змінити на краще в навколишньому світі.

Програмні тези: єдність колективу, утвердження ідеалів добра в колективній діяльності; традиції класу і школи.

Учасники: учні 1-11 класів.


 • фотоконкурс «Мить зупинись – ти прекрасна»;

 • конкурс ораторського мистецтва;

 • святкування Всеукраїнського дня бібліотек;

 • «Щедрість рідної землі», свято проходить в чотирьох номінаціях: «Фоторобота», «Поробки з природнього матеріалу», «Осінній букет», «Озеленення класу». Всі школярі приймають активну участь, радують різноманіттям робіт і своєю фантазією.

 • проведення годин спілкування «Красиве у житті»;

 • «Єсенівські читання».

Захід був присвячений 120-річчю з дня народження С.Єсеніна. Конкурс проходив в трьох номінаціях. Качало Дмитро, учень 7 класу, виступив у номінації «Виразне читання». Поезія «Королева» приємно вразила слухачів. Грінченко Алла, учениця 8 класу, створила малюнок, де була зображена природа, оспівана С.Єсеніним. Учениці 9 класу Морочківська Ірина, Лаврова Євгенія, Коршкова Ганна виконали пісню на вірші Єсеніна «Русалка під Новий рік» і стали переможцями в цій номінації.d:\педагог - організатор\малюнки\малюнки\еко.картинки\2c0b2060bebb8c6b355a4f1288fb192e.jpg

 • конкурс малюнків «Зимові мрії».

 • конкурс «Різдвяна писанка».

 • участь у конкурсі «Космічні мрії»;

 • проведення конкурсу малюнків та презентацій «Жива вода - Дельта»;

 • проведення конкурсу малюнків та творчих робіт «Чорнобильський біль», відвідували виставку «Мій біль - Чорнобиль».

 • проведено конкурс малюнків «А ми з тобою війни не знаємо».


Ціннісне ставлення до праці є важливою складовою змісту виховання особистості. Воно передбачає усвідомлення дітьми соціальної значущості праці, розвинену потребу в трудовій активності, ініціативність, схильність до підприємництва.

Мета: виховувати в учнів бережливе ставлення до суспільного майна, прививати любов до праці і повагу до людей.

Пам’ятка учневі: наполеглива праця – запорука успіху.

Програмні тези: праця в житті людини, особистий внесок кожного у результати суспільної праці.

Учасники: учні 1 – 11 класів.


 • Профорієнтаційна робота.

У 9 та 11 класах проходять круглі столи на тему «Моя майбутня професія». Школярі діляться своїми планами на майбутнє. Розповідають про те, в яких ВУЗах України вони хочуть навчатися і ким бути за фахом. Більшість учнів виявляють бажання навчатися в Харківському авіаційному інституті (ХАІ), інші ж мріють бути економістами, журналістами, педагогами. На заході присутні батьки, які також розповідають дітям про свої професії.

 • Святковий концерт до Дня працівників освіти.

Учні, що є активними членами нашої організації вітають всіх вчителів та працівників школи концертом. На якому розповідають вірші, танцюють та співають, а в кінці свята дарують усім квіти. Вони дякують всім, хто щоденно віддає їм часточку своєї душі.d:\педагог - організатор\малюнки\малюнки\еко.картинки\2c0b2060bebb8c6b355a4f1288fb192e.jpg

 • робота на пришкільній ділянці.

 • Акція «Живи, книго». Під час цієї акції школярі молодшої школи, під наглядом та за допомогою учнів з основної школи йдуть до бібліотеки та приводять до ладу книжки, які потребують ремонту. Старші учні розповідають молодшим про те, як слід берегти підручники для того, щоб вони найдовше нам служили.

 • участь у районному конкурсі ДЮПівців.

Ціннісне ставлення до природи формується у процесі екологічного виховання і виявляється в таких ознаках: усвідомлення функції природи в житті людини, самоцінності природи, активній участі у практичних природоохоронних заходах.

Мета: підвищувати свідомість учнів, розуміння ними цінності навколишнього середовища; поглиблювати обізнаність учнів з проблемами промислового забруднення; представляти позитивні приклади здорового екологічно виваженого способу життя; розвивати почуття особистої відповідальності; надавати учням можливість вносити у своє життя позитивні зміни.

Пам’ятка учневі: за чисте довкілля.

Програмні тези: екологія людини, внесок в охорону природи. • Конкурс виробів з природного матеріалу «Природа і фантазія».

Конкурс в якому приймають участь учні початкової та основної школи. Завдання конкурсу – виготовлення поробок та композицій з природного матеріалу, що направлені на розвиток у школярів уяви та фантазії.

 • «Чиста Україна – чиста земля».

Щорічно наша школа приймає участь у Всеукраїнській акції «Чиста Україна – чиста земля». За 5 років, в ході цієї акції, учнями та вчителями школи було висаджено біля 300 дерев на території шкільного подвір’я, вздовж траси, в сквері та біля ставка.d:\педагог - організатор\малюнки\малюнки\еко.картинки\2c0b2060bebb8c6b355a4f1288fb192e.jpg

 • Участь у Всеукраїнській акції «Прибери планету».

Присвячена проблемі побутового забруднення. У рамках акції проводиться просвітницька робота, моніторинг несанкціонованих сміттєзвалищ, стало традиційним прибирання прибережних смуг, проведення акцій “За чистоту довкілля рідного села”, “Зробимо наш дім чистим”. Такі заходи плануються спільно з сільською радою. Завдяки нашим зусиллям біля ставка, на місці сміттєзвалища було побудовано дитячий майданчик.

 • участь у Всеукраїнській акції «Листя в землю».

захист екологічних проектів. Щорічно учні школи беруть участь в районному захисті екологічних проектів.

 • участь в Екологічному форумі дітей та молоді України в місті Києві. Учасники форуму це діти із 23 регіонів України. Захід організовано Всеукраїнською дитячою спілкою «Екологічна варта» за підтримки Державної служби молоді та спорту України та Всеукраїнської екологічної ліги. Метою форуму є виховання юнаків та дівчат справжніми патріотами держави, які у майбутньому будуть здатні приймати життєво важливі для суспільства рішення.

 • проведення акції “Збережи ялинку”.

Спрямована на популяризацію ідеї збереження ялинових насаджень, серед яких – виготовлення і розповсюдження листівок, складання святкових букетів з вічнозеленого гілля, що створює святкову атмосферу без знищення живого дерева. Традиційно учні школи прикрашають ялинку в центрі села. Для цього виготовляють іграшки власноруч для вічнозеленої красуні.

 • участь в акції «Замість ялинки - гілка».

Учні нашої школи беруть активну участь в конкурсі, виготовляють безліч різноманітних композицій, але з кожного класу обирають по одній найкращій, що і приймають участь в районному конкурсі. І як результат – наша школа займає почесне І місце. d:\педагог - організатор\малюнки\малюнки\еко.картинки\2c0b2060bebb8c6b355a4f1288fb192e.jpg

 • проходять класні години «Вода – джерело життя»;

 • свято «Зустріч птахів»;

 • участь в районному заході «Що ти знаєш про первоцвіти»;

Учнями були створені малюнки, творчі роботи та презентації. Педагогічним колективом була написана робота для участі у вікторині «Що ти знаєш про первоцвіти». Нагородою за проведену роботу стала перемога в конкурсі.

 • конкурс «Екомода», в нашій школі щорічно проходить показ «Екомоди». Учні проявляють свою фантазію, творчість та радують глядачів оригінальними костюмами. За основу використовують: газети, глянцеві журнали, поліетиленові пакети, мочалки, туалетний папір, диски. Всі моделі демонструють дуже гарні дефіле під цікавий коментар.

- районні конкурси «Екомода» та «Екотеатр», костюми радують своєю оригінальністю, а моделі вражають високим рівнем підготовки.

Головною ціллю заходів було донести до всіх і кожного, що: «Кожна рослина, кожна пташина – то все чудова наша Вкраїна. Наше завдання – зберегти природу, для мене, для тебе, для всього народу!» • вшанування пам’яті загиблих під час чорнобильської трагедії;

В нашому селі є пам’ятник жертвам чорнобильської трагедії. Кожного року 26 квітня учні школи разом з ліквідаторами аварії вшановують загиблих і приносять до пам’ятника квіти.
Ціннісне ставлення до себе передбачає сформованість у зростаючої особистості вміння цінувати себе, як носія фізичних, душевних та соціальних сил.

Мета: зміцнення здоров’я та профілактика захворювань школярів; вдосконалення фізичних навичок, виховання потреби займання різними видами спорту, формування свідомого негативного ставлення до шкідливих звичок; виховання активної життєвої позиці щодо екологічної проблеми країни.

Пам’ятка учневі: здорові учні – здорове суспільство.

Програмні тези: здоров’я людини, спорт в житті людини, вчимося жити і відпочивати.

Учасники: учні 1 – 11 класів.


 • місячник безпеки руху і попередження дитячого травматизму, бесіди «Твоя дорога до школи».

 • оформлення в кожній класній кімнаті куточка «За здоровий спосіб життя».

 • виховні години на тему: «Що таке самовиховання, самооцінка, самореалізація?».

 • бесіди: «Умій сказати, умій змовчати».

 • години спілкування: «Бережи себе».

- в 2012 році відбулася подорож до санаторію «Південнобережний».

Чудово і корисно провели майже місяць учні нашої школи в санаторії «Південнобережний» в Алупці. Морське повітря, спелеотерапія, киснева пінка, масаж, аромотерапія – ось неповний комплекс послуг, які отримали діти для покращення свого здоров’я.

А неповторне враження від природи Крима, його визначних місць! Назавжди залишаться у пам’яті учнів бал хризантем, якими вони милувались у Нікитському ботанічному саду, чудовий Ялтинський зоопарк з його дивовижними тваринами, зустріч з казковими героями під час прогулянки на «Поляні казок». А чого коштує відвідування величних замків і палаців, таких як Воронцовський палац, Масандра, Лівадія, Ластівчине гніздо…

Ще довго будуть школярі згадувати незабутні дні, проведені на березі моря у листопаді. • зустріч з дільничним інспектором.

Постійна співпраця з дільничним інспектором з питань превентивного виховання дає свої результати. Вже декілька років поспіль жодного учня не має на внутрішкільному обліку та на обліку у ВКМСН. Цього дня до нас завітав дільничний інспектор Шопін Валерій Вікторович. Він провів бесіду про відповідальність дітей і підлітків за скоєні злочини. Цікавим було ознайомитись із спец. обмундируванням працівників міліції, яке використовується під час виконання службових обов’язків. Учні могли не тільки подивитись, а й поміряти бронежилет, каску, сферу та ін.d:\педагог - організатор\малюнки\малюнки\еко.картинки\2c0b2060bebb8c6b355a4f1288fb192e.jpg

 • заходи присвячені Всесвітньому Дню боротьби зі СНІДом.

Вже два роки при Черкаськолозівській сільській раді існує координаційна рада з профілактики ВІЛ/СНІД, туберкульозу та інших небезпечних інфекційних хвороб. За сприянням районних депутатів Зайцева, Ендебері Є.В., голови сільської ради Шабалтаса П.П. в рамках заходів, присвячених дню толерантності з ВІЛ/СНІД інфікованими в школі відбувся конкурс малюнків, творів, рефератів, присвячених цій темі, були переглянуті відеофільми. Колишні випускники школи, а тепер студенти Харківського медичного університету провели для учнів школи лекцію про шляхи запобігання вірусних інфекцій. Переможці конкурсу були нагороджені грамотами і цінними подарунками.

 • районний конкурс з волейболу;

Команда школи зайняла почесне ІІ місце в першості Дергачівського району з волейболу по програмі І Спартакіади з масових видів спорту серед сільських рад.

- проведення «Дня цивільної оборони»;

Під час заходу учні 11 класу проводять практичні заняття з учнями 1-9 класів, на яких показують як захистити органи дихання і шкіри від опромінення та опіків. Одинадцятикласники розповідають про будову протигаза, та демонструють як користуватися ним. З задоволенням одягають протигаз учні молодших класів. Дівчата 11 класу, які вивчають основи медичних знань, демонструють як надати першу допомогу при різних пораненнях та кровотечах.

Проводиться евакуацію учнів, працівників школи за сигналом «Пожежа» зі школи на спортмайданчик. d:\педагог - організатор\малюнки\малюнки\еко.картинки\2c0b2060bebb8c6b355a4f1288fb192e.jpgДень цивільної оборони завершується підведенням підсумків на лінійці.


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7


База даних захищена авторським правом ©divovo.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

войти | регистрация
    Головна сторінка


загрузить материал