Фесак Н. С. Науковий керівник – Губа Л. М., к т. н., доцент внз укоопспілки «Полтавський університет економіки І торгівлі»Скачати 25.82 Kb.
Дата конвертації20.06.2017
Розмір25.82 Kb.
Фесак Н.С.

Науковий керівник – Губа Л. М., к.т.н., доцент

ВНЗ Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі»
СУЧАСНІ ТЕНДЕНЦІЇ РОЗВИТКУ РИНКУ ПОСУДОМИЙНИХ МАШИН
Постановка проблеми. Сучасний асортимент електропобутових товарів розширюється досить швидко. Зокрема, різноманітність посудомийних машин досягається за рахунок їх технічних параметрів, основних та додаткових функцій тощо. Велику увагу потрібно звертати на габарити, розмір посудомийних машин має значення при варіанті встановлення її на кухні, значну роль відіграє діапазон цін.

Метою тез є огляд основних напрямків розвитку сучасного ринку посудомийних машин.Виклад основного матеріалу дослідження. За останні декілька років ринок побутової техніки в Україні виріс, щонайменше, в п’ять разів. Сама ж техніка стала дешевшою і більш доступнішою для пересічного споживача. На сьогоднішній день ринок насичений різними виробниками посудомийних машин, такими як :Bosch, Beko, Calgonit, Candy, Electrolux, Gorenje, Hotpoint Ariston, Indesit, Interline, Kaiser, Samsung, Siemens, Whirlpool, Zanussi та ін. Вітчизняні компанії посудомийні машини не виробляють, тому цей сегмент повністю зайнятий імпортною технікою.

Більшість європейських компаній під своєю маркою випускають всі можливі варіанти моделей – від найдосконаліших (елітних) до економ-класу. Загалом асортимент включає посудомийні машини двох типів: звичайні (мобільні) та вбудовані у фасад кухні. За розміром посудомийні машини виготовляють стандартні, вузькі та компактні. Залежно від моделі, машина може мати від 3 до 12 програм, що можуть бути як стандартними, так і додатковими (неосновними). За типом управління - механічні та електронні. Деякі посудомийні машини оснащують додатковими функціями, які покращують процес миття.

Вартість кожної конкретної моделі залежить від багатьох характеристик, наприклад, функціональності, габаритів, зручності в експлуатації, зовнішнього вигляду, економічності, безпечності, престижу торгової марки тощо. Вузькі моделі коштують в середньому на 10 - 15 % дешевше, ніж моделі стандартних розмірів, вбудовані та електронні відповідно дорожче звичайних та механічних.

Огляд ринку посудомийних машин різних виробників дозволив виділити основні напрямки розвитку їх асортименту. Так, Ardo, Ariston та Indesit пропонують посудомийні машини з внутрішнім корпусом з нержавіючої сталі, що оберігає агрегати від корозії і продовжує термін служби. Особливістю машин Ardo є можливість підключення до магістралі гарячої води, це економить час і електроенергію, що йдуть на розігрів води до необхідної температури миття. Посудомийні машини Gorenje мають лакований корпус, стійкий до зносу і корозії. Посудомийні машини Zanussi мають можливість дозавантаження в процесі миття, триступеневу систему фільтрації, індикацію ходу програми на панелі керування.Особливої уваги потребує сучасний асортимент елітних моделей посудомийних машин. Вони можуть бути оснащені аквасенсором, таймером відстрочки запуску і індикатором ходу виконання програми, управляються електронікою, працюють з низьким рівнем шуму, зручні в експлуатації. Також передбачається наявність душової насадки для підносів і дек та відкидних фіксаторів для тарілок у верхньому коробі, поліпшені системи захисту від переливу і протікання.

Висновки та пропозиції. Таким чином, встановлено, що ринок посудомийних машин стрімко розвивається, насичується новими моделями. Тому в подальшому виникає доцільність проведення порівняльної оцінки споживних властивостей посудомийних машин, що реалізуються на ринку України.

Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©divovo.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

войти | регистрация
    Головна сторінка


загрузить материал