Для впо з окупованих територій Донбасу, які зазнали майнових та немайнових втратСкачати 64.99 Kb.
Дата конвертації17.03.2017
Розмір64.99 Kb.

Для ВПО з окупованих територій Донбасу, які зазнали майнових та немайнових втрат

Типовий документ підготований Луганською Правозахисною Групою, контакт.телефон: 0954188050

З корективами ОО «Активна громадянська позиція», контакт.телефон 067-624-00-42

Начальнику

Слідчого відділу управління з розслідування злочинів проти основ національної безпеки України, миру, безпеки людства та міжнародного правопорядку Головної військової прокуратури Генеральної прокуратури України

Старшому слідчому в особливо важливих справах, що здійснює досудове розслідування у кримінальному провадженні №42014000000000457, внесеного до ЄРДР від 31.05.2014р. (за фактом розв’язання та ведення представниками РФ і Збройних Сил РФ та іншими особами за попередньою змовою групою осіб агресивної війни проти України, що спричинило загибель людей та інші тяжкі наслідки, за ознаками кримінальних правопорушень , передбачених ч.3 ст. 258, ч.1 ст. 258-3, ст. 437 КК України)

Поштова адреса: 01011, Київ-11, вул. Різницька, 13/15

ПІП постраждалої внутрішньо переміщеної особи:

__________________________________________________________________

Адреса проживання/перебування ВПО:

__________________________________________________________________

Конт телефон: ____________________
ЗАЯВА

Про залучення до провадження як потерпілого

Відповідно до Указу Президента України "Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 квітня 2014 року "Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України" від 14 квітня 2014 року № 405/2014 з 14.04.2014р. на сході України на території Луганської і Донецької областей проводиться антитерористична операція. Метою АТО є подолання терористичної загрози з боку терористичних організацій «ДНР», «ЛНР», незаконних збройних формувань на сході України, які скоюють посягання на територіальну цілісність і недоторканність України. Правовий режим АТО передбачає застосування для врегулювання відносин кримінального і кримінально-процесуального законодавства, зокрема, Закону України «Про боротьбу з тероризмом».

Відповідно до чинного українського законодавства діяльність «ДНР», «ЛНР» та інших незаконних збройних формувань, що фактично контролюють за сприянням і підтримки РФ окуповану територію Луганської і Донецької області, розглядається як кримінальні правопорушення (злочини проти основ національної безпеки і громадської безпеки України, злочини проти життя, здоров’я, власності громадян) відповідно до КК України. Така злочинна діяльність призвела до тяжких наслідків – загибелі і завдання шкоди здоров’ю тисячам мирних жителів, співробітників правоохоронних органів України, військовослужбовців України, а також до руйнування населених пунктів Луганської і Донецької області, до вимушеного переселення в інші регіони України більш ніж 1,7 млн. мирних жителів Донбасу.

Вважаю, що всі внутрішньо переміщені особи (далі ВПО) стали жертвами тяжких наслідків злочинної діяльності незаконних воєнізованих формувань, терористичних організацій «ДНР», «ЛНР», оскільки саме руйнування системи української державної влади, правопорядку на захопленій ними території, постійна загроза життю та здоров’ю громадян з боку цих незаконних формувань призвели до вимушеного переселення людей в інші регіони України, втраті ВПО свого попереднього постійного місця проживання, свого житла та майна.Я та члени моєї сімї стали внутрішньо переміщеними особами, оскільки нас змусили залишити, покинути своє місце проживання у результаті, а також з метою уникнення негативних наслідків збройного конфлікту, тимчасової окупації, повсюдних проявів насильства, порушень прав людини з боку злочинних угруповань, терористичних організацій «ЛНР», «ДНР» на території населеного пункту, де я та мої близькі мешкали до початку проведення АТО. Зазначені обставини є загально відомими, оскільки факт захоплення населеного пункту (місця мого постійного проживання) визнаний правоохоронними органами України, а також даний населений пункт входить до переліку населених пунктів, на території яких здійснюється (здійснювалася) антитерористична операція, який затверджений Кабінетом міністрів України.

Внаслідок злочинних дій з боку незаконних воєнізованих формувань, терористичних організацій «ЛНР», «ДНР» на території населеного пункту, де я та мої близькі мешкали до початку проведення АТО, були порушені (і продовжують порушуватися) мої особисті немайнові та майнові права, особисті немайнові та майнові права моїх дітей, оскільки я та моя родина зазнала втручання в особисте життя, втратила свій звичайний спосіб життя (соціальне оточення, роботу, побут), а також не може користуватися тим житлом, що належало мені та родині на даній території. Внаслідок чого я та моя родина зазнала (і продовжує зазнавати) додаткових витрат, оскільки ми були змушені залишити своє постійне житло, виїхати на територію, підконтрольну Україні, за свій власний рахунок, влаштовувати на новому місці свій побут, винаймати житло, що також завдало мені та родині значної майнової і моральної шкоди.


Викладення конкретних обставин посягання на права заявника:

Необхідно вказати 1) населений пункт, де мешкала родина до вимушеного переселення, коли він був окупований 2) коли Ви виїхали, 3) щодо якого саме майна Ви та Ваша родина не може здійснювати право власності на території, що підконтрольна «ЛНР», «ДНР», 4) приблизна сума додаткових витрат, внаслідок неможливості користуватися своїм майном на окупованій території (кошти на оренду житла, влаштування побуту і т.і.)

1.___________________________________________________________________________________________________________________________

2.___________________________________________________________________________________________________________________________

3.___________________________________________________________________________________________________________________________

4.___________________________________________________________________________________________________________________________

Викладені обставини з приводу наявності нерухомого майна (житла) та майнових прав неконтрольованій українською владою території України правоохоронні органи можуть перевірити в реєстрах права власності.

Таким чином, я та моя родина є потерпілими внаслідок діяльності незаконних воєнізованих формувань, терористичних організацій «ЛНР»/«ДНР» і скоєння посягання з боку членів цих організацій на територіальну цілісність України, оскільки внаслідок цих злочинних дій я та мої близькі втратили своє постійне місце проживання, можливість користуватися своїм майном та житлом. Саме системні злочинні дії з боку організацій «ЛНР», «ДНР», що здійснюються за підтримки РФ та російських військових угруповань, які спрямовані проти національної і громадської безпеки, безпосередньо призвели до порушення моїх прав та прав моєї родини, адже зробили для нас неможливим проживання у населеному пункті, де я та моя родина мешкали до початку АТО, внаслідок наявності постійної загрози з боку терористичних організацій, військових формувань РФ життю та здоров’ю, майну громадян.Вважаю, що я та члени моєї родини, зокрема моя неповнолітня (малолітня) дитина (мої неповнолітні (малолітні) діти), є потерпілими внаслідок таких злочинів і маємо право на відповідний правовий статус, оскільки постраждали від вимушеного переселення і стали ВПО (тобто, це є тяжким наслідком злочинної діяльності для мене і членів моєї родини, як і для інших більш ніж 1,7 млн. громадян, які стали ВПО).

На підставі вищенаведеного, у зв’язку з тим, що внаслідок вказаних кримінальних правопорушень мені та моїй родині завдано шкоду, на підставі ч. 3 ст. 55 КПК України, -

ПРОШУ:

  1. Залучити мене як потерпілого до кримінального провадження, №42014000000000457, внесеного до ЄРДР від 31.05.2014р. (за фактом розв’язання та ведення представниками РФ і Збройних Сил РФ та іншими особами за попередньою змовою групою осіб агресивної війни проти України, що спричинило загибель людей та інші тяжкі наслідки, за ознаками кримінальних правопорушень , передбачених ч.3 ст. 258, ч.1 ст. 258-3, ст. 437 КК України), про що прийняти відповідне процесуальне рішення.

  2. Залучити мою малолітню дитину (моїх малолітніх дітей) _______________________________________________ (ПІБ) та мою неповнолітню дитину (моїх неповнолітніх дітей) _______________________________________________ (ПІБ) як потерпілу (потерпілих) до кримінального провадження, №42014000000000457, внесеного до ЄРДР від 31.05.2014р. (за фактом розв’язання та ведення представниками РФ і Збройних Сил РФ та іншими особами за попередньою змовою групою осіб агресивної війни проти України, що спричинило загибель людей та інші тяжкі наслідки, за ознаками кримінальних правопорушень , передбачених ч.3 ст. 258, ч.1 ст. 258-3, ст. 437 КК України), про що прийняти відповідне процесуальне рішення.

  3. Надати мені довідку про визнання мене потерпілим у вказаному кримінальному провадженні.

  4. Надати мені довідку про визнання моєї дитини (моїх дітей) _______________________________________________ (ПІБ) потерпілими у вказаному кримінальному провадженні.

Про кримінальну відповідальність за ст. 383 КК України ( завідомо неправдиве повідомлення про вчинення злочину) мені відомо, я підтверджую правдивість даної заяви та викладених у ній обставин.

Додатки:

  1. Копія паспорта зі сторінкою про реєстрацію постійного місця проживання на неконтрольованій українською владою території України.

  2. Копії свідоцтв про народження дітей.

  3. Копія довідки про взяття на облік ВПО.

  4. Копії документів про право власності на непідконтрольній території (витяг з реєстру права власності).

  5. Копії документів, що підтверджують на цей час понесені витрати на переселення і проживання.«___» ______ 201_р. _________________________

Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©divovo.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

войти | регистрация
    Головна сторінка


загрузить материал