Чернівецька міська радаДата конвертації05.02.2017
Розмір54.8 Kb.


У К Р А Ї Н А

Чернівецька міська рада


Управління охорони здоров’я __________________________________________________________

вул.О.Кобилянської, 22, м.Чернівці, 58002,тел./факс (0372) 55-39-29,

e-mail: muoz@ukr.net
Р І Ш Е Н Н Я К О Л Е Г І Ї
05.10.2016 року № 4/1
Стан диспансерного спостереження

та лікування хворих із кардіологічної патологією

у лікувальних закладах міста

(в порядку контролю виконання рішення колегії

УОЗ міської ради № 4/1 від 07.10.2015 року)
Заслухавши доповідь міського позаштатного кардіолога Шеремет Н.А. колегія відмічає. Темпи зростання смертності від хвороб системи кровообігу залишаються на рівні минулого року. Так, за 6 місяців 2016 року від захворювань системи кровообігу померло 836 хворих ( за 6 місяців 2015 року - 839), в тому числі від ішемічної хвороби серця померло 679 хворих ( за аналогічний період 2015 року -679 хворих).

В амбулаторно-поліклінічних медичних закладах міста виконуються протоколи надання допомоги хворим із серцево – судинною патологією, адаптовані до умов поліклінік, оновлені локальні клінічні протоколи первинної та вторинної амбулаторної і стаціонарної медичної допомоги, розроблено маршрут проходження пацієнтів. Це дає змогу вдосконалити своєчасну організацію невідкладної допомоги хворим на гостру кардіальну патологію, наблизити доступність медичної допомоги цим пацієнтам та прискорити надання медичної допомоги хворим кардіохірургічного профілю.

Амбулаторна кардіологічна допомога надається пацієнтам в обсягах, затверджених локальними протоколами, відповідно до рекомендованим МОЗ України, залежно від розташування закладу I, II рівнів.

В КМУ « Чернівецький обласний клінічний кардіологічний диспансер» постійно оновлюється реєстр хворих, які потребують проведення лікування хронічної ішемічної хвороби серця шляхом стентування коронарних судин, аорто-коронарного шунтування, планових коронаровентрикулографій. За перше півріччя 2016 року проведено мешканцям міста 90 коронарографій, з них 58- планових та 32- ургентних. 16-ти хворим встановлено стенти, в т. ч. 11- за кошти Державної програми ( за аналогічний період 2015 року серед стентованих мешканців м. Чернівці не було.) Згідно реєстру хворих, які потребують імплантації штучного водія ритму, за звітний період імплантовано 16 штучних водіїв ритму, з них вироби медичного призначення за кошти Державної програми отримали 11 пацієнтів (за 6 місяців 2015 року-9 пацієнтів).

Оцінка якості лікувально-діагностичного процесу хворих кардіологічного профілю показала, що в загальному, цей процес є задовільним.

В маніпуляційних кабінетах поліклінік, в кабінетах функціональної діагностики перевірених закладів є в наявності засоби для надання медичної допомоги кардіологічним хворим згідно із затвердженими протоколами. Медичні працівники зазначених підрозділів добре орієнтуються в ситуаційних завданнях. Всі лікувальні заклади забезпечені методичними рекомендаціями по наданню невідкладної допомоги кардіологічним хворим, регулярно проводяться заняття з питань невідкладних станів в кардіології.

За звітний період в перевірених закладах налагоджена робота по проведенню ехокардіоскопій хворим з кардіологічною патологією. Лікарі- функціоналісти ЦПМСД «Роша» та КМУ «Міська лікарня № 4» пройшли відповідні курси спеціалізації, лікар функціональної діагностики КМУ «Міська поліклініка №3» пройшов стажування на робочому місці на базі ОКУ «Чернівецька обласна клінічна лікарня» по проведенню ехокардіоскопії. В той же час потребує покращення своєчасне виявлення груп ризику по гіпертонічній хворобі та ішемічній хворобі серця в амбулаторно-поліклінічних умовах. Головними лікарями лікувально-профілактичних закладів міста було вивчено питання впровадження обов’язкового визначення ліпідного спектра плазми крові у хворих серцево-судинною патологією, розрахункові потреби включено до бюджетних пропозицій на 2017 рік.

Слід відмітити забезпечення вищевказаних установ експрес-діагностичними тестами якісного визначення вмісту тропоніну для оцінки ризику гострого коронарного синдрому на догоспітальному етапі.

Також необхідно надалі активізувати роботу щодо підвищення рівня обізнаності населення з питань профілактики серцево-судинних захворювань та дотримання здорового способу життя шляхом, залучення засобів масової інформації та покращення санітарно - освітньої роботи первинної ланки надання медичної допомоги.

Виходячи з вищевказаного, колегія

ВИРІШИЛА

1. Роботу по диспансерному спостереженню та лікуванню хворих серцево - судинною патологією в м. Чернівці визнати задовільною.  1. Головним лікарям амбулаторно – поліклінічних закладів міської комунальної власності:

2.1. Забезпечити дотримання протоколів обстеження, лікування, стандартів надання невідкладної допомоги при серцево-судинних захворюваннях, виконання контрольних показників та моделей кінцевих результатів.

Термін: постійно.

2.2. Розробити заходи по усуненню виявлених комісією недоліків, розглянути їх на медичних радах та взяти до неухильного виконання.Термін: жовтень- листопад 2016р.

2.3.Забезпечити контроль за наявністю ресурсів для надання невідкладної допомоги хворим із серцево - судинною патологією, хворим із гострим коронарним синдромом на первинному та вторинному етапах надання медичної допомоги у відповідності до стандартів надання невідкладної допомоги, своєчасно забезпечувати їх наявність у повному обсязі.Термін: постійно.

2.4.Активізувати санітарно-освітню роботу з питань пропаганди здорового способу життя та профілактики серцево- судинних катастроф.Термін: постійно.

  1. Головному хірургу управління охорони здоров’я - Волощуку В.М. та позаштатному кардіологу управління охорони здоров’я - Шеремет Н.А. контролювати своєчасність оновлення реєстру пацієнтів в КМУ «Чернівецький обласний клінічний кардіологічний диспансер» з числа мешканців міста Чернівці, які потребують проведення лікування хронічної ішемічної хвороби серця шляхом стентування коронарних судин, аорто- коронарного шунтування, планових коронаровентрикулографій.

Термін: постійно.

4. Головному лікарю КМУ «Міська поліклініка №5» - Клічук Л.В. вжити заходів по відновленню роботи ехокардіографа. За наслідками проінформувати управління.Термін: до 15.12.2016 року

5. Головному терапевту управління охорони здоров’я Кіршенблату В.Я., позаштатному кардіологу управління охорони здоров’я - Шеремет Н.А.:

5.1. Контролювати дотримання спадкоємності між лікарями-терапевтами, лікарями загальної практики-сімейної медицини та лікарями-кардіологами щодо раннього виявлення хворих з серцево-судинними захворюваннями.

Термін: постійно.

5.2. Вести постійний моніторинг якості роботи ЛПЗ міста по покращенню діагностики та лікування хворих із серцево- судинними захворюваннями.Термін- постійно.

5.3. Продовжити співпрацю з лікувально-профілактичними закладами первинної мережі для надання організаційно-методичної і практичної допомоги.Термін: постійно.

6. Інформацію про хід виконання даного рішення надати в управління охорони здоров’я Чернівецької міської ради до 10.01.2017 року.


7. Контроль за виконанням рішення покласти на заступника начальника управління, начальника відділу організації медичної допомоги населенню управління охорони здоров’я Бовкун Г.В.


Голова колегії І.Незборецький
Секретар колегії Ю.Тріффо

Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©divovo.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

войти | регистрация
    Головна сторінка


загрузить материал