«Будемо гідні своєї країни»



Дата конвертації11.05.2017
Розмір81.7 Kb.
Класна година на тему «Будемо гідні своєї країни»
Мета: обговорити з учнями  основні історичні дати становлення державності України, зробити наголос на останніх подіях;

формувати в учнів розуміння єдності й цілісності України; відчуття приналежності до України, усвідомлення себе українцем, почуття особистої відповідальності за долю держави та українського народу.

Обладнання: запис пісні «Гей пливе кача…», метроном, відеоролик «Зірки за єдину Україну» (або цитати), аркуш паперу, кольорові олівці.

Хід заходу:



«Ми є той грунт подій майбутніх вирішальних»

М. Вінграновський

«Шукаючи Європу, ми знайшли Україну!»

 (вираз із Інтернету)



І.Організаційний момент.

Кожен із вас стежить за подіями у нашій країні, які поєднали в собі і трагізм, і героїзм. Тобто, ми з вами є зараз свідками народження нової історії України, не нової України, не іншої України! Своєю територією, своєю культурою, історією, своїм населенням вона має залишитися, як була, єдина, суверенна, незалежна! Чи буде так, чи ні! Яким буде вже завтрашній день нашої України залежить від нас. Про це йдеться і в епіграфі уроку.


c:\users\larysa\downloads\eduna-ukr-2-520x245.jpeg
-Прочитайте вголос слова Вінграновського і прокоментуйте їх.

ІІ.Основний зміст

«Асоціативний кущ».

-Що для кожного із вас Україна? (Батьківщина, рідна земля, європейська країна)



-Справді, Україна – це держава, яка має визначену територію, політичну систему, економіку, мову, культуру, історію.

«Історичний екскурс» Давайте пригадаємо основні віхи становлення України як держави.


Кінець 8-початок 9 століття – утворення Київської держави (Київська Русь)

-На вашу думку, хто із київських князів зробив більше для розвитку держави ?

1187 – перша літописна згадка назви «Україна».1648-1657 – національно- визвольна війна під проводом Б.Хмельницького.

-Яка мета була уХмельницького? Чи вдалося йому здійснити її?

1764 – ліквідація Катериною ІІ гетьманства і утворення Другої Малороської колегії.

-Як ви розумієте термін «малоросія»? Чи можна його вживати сьогодні?

1783 р. – указ Катерини ІІ про приєднання до Російської імперії Криму.

-То де від початку був Крим? Чому забажала його Російська імперія?

1917 р. – створення Генерального Секретаріату на чолі з В.Винниченком – першого в ХХ ст. українського уряду.

- Як ви думаєте, яке значення в історії державотворення України мала ця подія – створення власного уряду?

7 листопада 1917 р. – проголошення ІІІ Універсалу, який передбачав створення Української Народної Республіки (УНР), яка мала перебувати у федеративних зв’язках з Росією.

- Як ви думаєте, яке значення в історії державотворення України мала ця подія – створення власного уряду?

22 січня 1918 р. – прийняття IV універсалу УЦР, який проголошував Українську Народну Республіку самостійною, незалежною, вільною, суверенною державою українського народу.

- Як ви розумієте термін «федеративні зв’язки»? Чи можливі вони сьогодні між Україною та Російською Федерацією? Чому?

22 січня 1919 р. – Акт злуки УНР і ЗУНР

- Чого домігся народ цим документом?

29 червня 1945 р. – Підписано договір та протокол до нього про вихід Закарпатської України зі складу Чехословаччини та про її возз’єднання з Радянською Україною.

- Чому важливим був цей документ?

1954 р. – Входження Кримської області до складу УРСР.

24 серпня 1991 р. Прийняття Верховною Радою УРСР Акта проголошення незалежності України.



- Як ви думаєте, це  випадковість чи закономірність, що Західна Україна приєдналася до Радянської України?

1995 р. – Україна стала членом Ради Європи.

- В результаті чого Україна здобула незалежність?

1997 р. – Підписання “Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією”.

- Чим вигідний Україні європейський напрямок розвитку?

Листопад-грудень 2004 р. – Помаранчева революція.

- Як ви розумієте цей значення цього документа? Чому Росія могла його порушити?

Листопад – лютий 2014 р. – Революція гідності, Майдан.

-Що змусило людей вийти на революцію?

-Чи можна було зашкодити смерті Небесної сотні?


-На вашу думку, як змінилася свідомість українців? Що стало передумовою такої зміни?



«Мозковий штурм»

-Доведіть або спростуйте думку, що держава, зокрема Україна – це певною мірою дім для свого населення?

-На вашу думку, що може змусити особу, громадянина, покинути свій дім (свою державу) і піти до іншого (іншої держави)?

«Займи позицію»

Сьогодні на Сході України йдуть військові дії. Сили АТО намагаються протистояти терористам. Більшість жителів Донецької та Луганської областей виїхали із зони АТО.



Погодьтеся, коли мова йде про честь та гідність твоєї країни, коли ворог посягає на територіальну цілісність, ми не можемо вести дискусії. Не залежить це, де ти живеш, де служив, ким працюєш! Ми повинні бути вдячними тим, хто відстоює право України бути гордою державою, хто захищає нас із вами. Жах лише в тому, що гинуть  наші співвітчизники.

Тому я прошу пом’янути хвилиною мовчання і героїв Небесної сотні, і героїв війни на Донбасі. Кожен із них – герой!

Хвилина мовчання.

-Всі, мабуть, чули пісню «Гей пливе кача…», яка присвячена загиблим героям Небесної сотні. Давайте ще раз її прослухаємо і подивимось відео із прізвищами загиблих.

«Коло патріотів»

-     Хто такий патріот? Чи вважаєте ви себе патріотом України? (Патріот – людина, яка віддана своєму народу і рідній землі, яка ставить свої інтереси не вище інтересів свого народу, яка духовно пройнята любов’ю до своєї мови, культури і історії).

-     Я думаю, що всі ви погодитеся з тим, що доля України залежить від кожного з нас окремо! Подумайте, чи могли б ви сприяти розвиткові єдиної України? (запис на дошці)
c:\users\larysa\desktop\новая папка\img_6311.jpg

«Перегляд відео»

Україна – мирна держава, українці – толерантні, ввічливі люди, які з повагою ставляться до будь-якої нації, до будь-якої мови. А тому на території нашої держави проживають росіяни, молдовани, поляки, гагаузи, вірмени і т.д. Не треба ділити Схід та Захід, не треба визначати це російськомовне чи україномовне місто. Ми – єдина Україна!

Давайте пригадаємо соціальну рекламу, яку випустив канал «1+1» в час анекції Криму. В цьому ролику ви почуєте зірок телебачення, які закликають до миру та єдності.

Горбунов Юрій Миколайович (телеведучий, актор)

«Я народився у Великому роздолі, виріс на Івано-Франківщині. У мене багато друзів в Донецьку, в Харкові, в Криму. У мене родичі в Бердянську. Я хочу щороку бачити своїх друзів, родичів у своїй єдиній великій красивій країні під назвою Україна. Нас ніколи нікому не роз’єднати, тому що ми – українці!»

Елена Кравец (акторка, 95 квартал)

«Я – Елена Кравец. Я родом из Кривого Рога. Мой отец – почетный металург города, а каждое лето я ездила сестре в Одессу. Мы так любим друг друга, нам нужно быть вместе».

Руслан Сєнєчкін (телеведучий)

«Моя мама живе  із сестрою у Дніпропетровську. Інша сестра у Севастополі. Друзі із Харкова та зі Львова. Сам я живу та працюю у Києві. Я не хочу перетинати кордони у своїй Україні. Бережімо нашу єдину Україну!»

Соломія Вітвіцька (телеведуча)

«Я народилася у Бродах, виросла у Львові. Мої батьки мають коріння у різних кінцях України: Житомирщина, Полтавщина, Кіровоградщина, Вінниччина. Вони свого часу зустрілися у Львові, там одружилися, там народилася я. Я є втіленням практично всієї України. І я дуже хочу і дуже сподіваюся, що ми знайдемо порозуміння, будемо всі разом в успішній, гармонійній і красивій Україні».

Корявченко Юрій (актор, 95 квартал)

«Я родился в Кривом Роге.. Я за единую большую страну, за Украину!»

Дима Комаров (ведучий програми «Світ навиворіт»)

«Я родился в Киеве. Моя работа – это экспедиции по всей планете. Но жить я хочу только в Украине. И мечтаю, чтобы она была единой! Чтоб мы жили одной большой семьей. И самое главное, чтобы никогда не проливалась кровь. Слава Украине!»

Євген Кошовий (актор, 95 квартал)

«Я народився на Сході України. Ми єдина країна. Я люблю свою країну!»

Мосійчук Наталія (ведуча новин на каналі «1+1»)

«Я народилася в далекому Туркменістані. Мій батько – військовий. Я – українка. Ми повернулись до України, тому що, як каже моя мама-українка, тут найпухкіша земля, тут найрідніша земля, тому тут найкрасивіша весна. І, повірте, вона переможе, одна весна на цілу соборну і всіма любиму Україну. І я дуже прошу: не діліть України!»

«Соціальна реклама»

У вас на парті аркуш та кольорові олівці. Створіть свою соціальну рекламу, придумавши тематичну картинку та лозунг відповідно до нашої теми уроку.


c:\users\larysa\desktop\новая папка\img_2996.jpg
ІІІ. Підсумок

Заключне слово

Наш урок закінчується. Але я вірю, що любов до України житиме у вас вічно! Це наша країна! Недарма в мережі Інтернет, і ви, мабуть, встигли прочитати на дошці, вираз: «Шукаючи Європу, ми знайшли Україну!»

-Як ви його розумієте?

Дійсно, ми, українці, знайшли себе, коли вийшли мільйонами на Майдан,показали всьому світові, що Україна – це не просто точка на карті світу, Україна – це демократична, європейська країна.

Рефлексія

- Я – українець, а це значить, що….



«Побажання»

Подивіться на свого сусіда по парті і побажайте йому щось хороше.

Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©divovo.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

войти | регистрация
    Головна сторінка


загрузить материал