Безпека дітей в Інтернеті



Скачати 95.47 Kb.
Дата конвертації09.05.2017
Розмір95.47 Kb.
Тема: Безпека дітей в Інтернеті

Мета:

  • дослідити позитивні і негативні наслідки Інтернету;

  • засвоїти правила безпечної роботи в Інтернеті;

  • розвивати логіку, кмітливість;

  • сприяти обізнаності учнів про небезпеки, які існують в Інтернеті та про шляхи їх подолання;

  • виховувати інформаційну культуру учнів.

Хід заняття

І. Організаційний момент

ІІ. Вступне слово

Хтось придумав Інтернет,

Для дітей- це яд і мед.

Він чарує і дивує,

Постійно щось нам пропонує:

То рекламу, то роботу,

І вже вивчені уроки,

Ігри, зустрічі, пісні -

Є усе у мережі.

І одна сільська родина

Робить подарунок сину.

Задоволене дитя

Комп’ютер опановує щодня.

Так проходить день за днем,

Та ось хлопчик вже, як «пень».

Не читає, у м’яча не грає,

Пропадає апетит  -

До комп’ютера біжить:

Його там вже хтось чекає.

Мама з татом ще не знають,

Що чатує їх біда,

Що єдина їх дитина,

Залишаючись сама,

Весь свій час сидить в он-лайні

Й не уроки він вивчає,

Він «стріляє», «убиває»,

Та жалю зовсім не знає.

І замкнувся хлопчик наш,

Блиск в очах його погас,

Світ навколо вже не вабить

Лише Інтернетом марить.

Й зрозуміла вся родина:

Рятувати треба сина!

Його треба захистить

Правил  у веб-сайті навчить.

Перше правило таке:

До комп’ютера саме

Ти дитя не допускай,

В ігри разом з ним ти грай.

Друге правило теж знай:

Свою адресу та ім’я

В таємниці завжди тримай.

На третє правило зважай:

В Інтернеті інших ти не ображай.

Про четверте пам’ятай:

Негарні веб-сайти,

Не задумуючись, залишай.

Отож, ця розповідь для всіх,

Хто хоче мати в мережі успіх.

Інтернет. Що це? Останні роки це слово щільно увійшло в наше життя. Це цікавий та захоплюючий світ, який дозволяє тобі дізнаватись про світ цікавого, спілкуватись з людьми в різних кінцях світу не виходячи з власної кімнати, грати в цікаві ігри та ділитись з іншими своїми думками та захопленнями. Сучасна людина не уявляє собі життя без Інтернету.

Коли ми потрапляємо до Всесвітньої мережі, ми потрапляємо у світ, де нас оточують люди: хороші та погані, добрі та злі, розумні та не дуже; інформаційні потоки: корисні та шкідливі; новини, музика; фільми і ще багато різної інформації. Ми свідомо здійснюємо пошук серед усього цього розмаїття. Інтернет є дуже широким джерелом інформації, іншими словами, інформаційним простором, у якому, як і в реальному житті, є позитивні та негативні сторони.

З дитинства ми знайомимося з Правилами дорожнього руху, Правилами поводження з газом, Правилами з пожежної безпеки, і ми спокійно реагуємо на них і виконуємо, бо знаємо, що це життєво необхідно. На будь-якому підприємстві, дорослі знають і дотримуються правил, щоб працювати безпечно, щоб ніщо не загрожувало не тільки їх життю, але і моральній та духовній рівновазі.

А чи існують правила, яких ми маємо дотримуватись працюючи в Інтернет? Що нам потрібно знати і чого дотримуватися, щоб залишитися здоровою людиною з усіх боків.

На сьогодні в Україні проблема безпеки дітей в Інтернеті постала особливо гостро. Аудиторія користувачів всесвітньої мережі дедалі розширюється, і її переважну частину становлять діти та підлітки, які не усвідомлюють повністю загроз, що можуть чекати у віртуальному просторі.

Саме тому сьогоднішнє наше заняття ми присвятимо темі «Безпечний Інтернет». Спробуємо дослідити позитивні і негативні наслідки Інтернету, сформулювати та засвоїти правила безпечної роботи в Інтернеті.

ІІІ. Гра «Хто більше?»

Учні класу об’єднуються у дві команди. Кожній з команд видається маркер та аркуш ватману. Учитель пропонує командам написати за 3 хвилини якомога більше Інтернет-термінів, тобто все, що пов’язано з Інтернетом. Але назви сайтів писати не можна.

Наприклад: спам, комунікації, вірус, друзі, сайт, пошта та інші.

Далі кожна з команд називає одне слово по черзі. Якщо в іншій команді воно є, обидві групи закреслюють слово.

Перемагає той, в кого найбільша кількість незакреслених слів.

VІ. Вікторина

Представник від команди відповідє на питання вікторини. Відповіді заносять у бланк. По завершенню роботи команди обмінюються бланками відповідей і перевіряють їх за допомогою ключа.



V. Вправа «Небезпеки в Інтернеті»

Поки представники команд дають відповіді на питання вікторини, решта учасників команд виконує вправу «Небезпеки в Інтернеті». Перша команда називає позитивні сторони Інтернету, а друга - негативні. Команди говорять по черзі.



VІ. Перевірка вікторини. Підбиття проміжних підсумків змагання.

VІІ. Інтерактивна гра «Казка про Скріпочку»

На початку гри кожному з учасників видається канцелярська скріпка (бажано, кольорова).



Слова учителя:

- Я пропоную до Вашої уваги казку про дівчинку Скріпочку, таку ж, як і у Вас в руках. Скріпочка дуже товариська і весела.

На день народження батьки подарували їй комп’ютер та підключили до мережі Інтернет, тепер у неї з’явилося більше можливостей для спілкування.

(Учасникам пропонується розігнути скріпочку і зробити з неї посмішку).

- Спілкуючись «в контакті» з друзями, одного разу вона отримала цікаве повідомлення від незнайомого хлопця, який незабаром запропонував їй дружбу. З кожним днем спілкування Скріпочка розуміла, що в них багато спільного, та й за віком хлопець був лише на один рік старше за неї.

На фото, яке вона отримала, він був дивовижно гарним і добрим хлопцем, тому у Скріпочки не виникло сумнівів щодо зустрічі з ним. Але говорите про це батькам дівчинка не стала, адже думала, що повернеться додому раніше, ніж вони прийдуть з роботи.

Скріпочка уявляла, що її новий друг прийде на зустріч з гарними квітами.

(Учасникам пропонується зробити зі скріпочки квітку)

- Коли ж дівчинка прийшла на призначене місце зустрічі, там було темно і безлюдно, проте це її зовсім не турбувало, адже її новий знайомий хотів, щоб їм ніхто не заважав. Пройшов деякий час і, раптом перед Скріпочкою з’явився неохайно вдягнений дорослий чоловік. Як з’ясувалося - це був той, хто видавав себе в Інтернеті за чемного і доброго хлопця.

Чоловік відібрав сумку і мобільний телефон та почав погрожувати, якщо вона розповість про нього. Дівчинка дуже злякалась, вирвалась з ціпких рук чоловіка та втекла додому. Ця історія дуже вразила Скріпочку. Вона хотіла забути про те, що сталося і повернути все на свої місця. (Учасникам пропонується повернути скріпочку в первину форму)

- У вас вийшло? Ось і у Сріпочки не вийшло.

Як ви гадаєте, де допустила помилку Скріпочка?

Що було необхідно зробити інакше?

ПАМ’ЯТАЙТЕ:

Якщо хтось незнайомий запропонує Вам дружбу в Інтернеті, згадайте казку про маленьку Скріпочку та дотримайтесь цих правил:

не вірте тим даним і фотографіям, які Вам надсилають;

погоджуйтесь на зустріч лише вдень та в людному місці;

повідомте батькам про зустріч або візьміть їх з собою.



VІІІ. Заключне слово вчителя:

Наше життя вирує все швидше та швидше. Інтернет уже зараз став невід’ємною його частиною. Цілком ймовірно, що у найближчому майбутньому Всесвітня мережа повністю замінить усі інші засоби зв’язку. Та давайте зупинимось на мить і замислимось, чи дійсно ми хочемо провести усе життя у віртуальному світі? Бачити аватарки – замість живих облич, смайлики – замість живих посмішок. В решті решт як та на що втрачати власний час - це вільний вибір кожного. Але пам’ятайте, що Інтернет - це лише інструмент, яким Ви користуєтесь, щоб отримати відповіді на свої питання, підготувати реферати та доповіді, спілкуєтесь, якщо між вами величезні відстані. Вчиться користуватись Інтернетом із розумом.



У сьогоднішньому змаганні перемогла команда ___________. Вона нагороджується Дипломом, друга команда отримує сертифікат учасника. Але мені здається, що переможених сьогодні немає. Ви всі отримали або систематизували свої знання з теми. Знайдіть себе в реальному житті та станьте в ньому авторитетною та вагомою людиною.
Додатки.

Вікторина

1. Як визначити, що ваш комп'ютер заражений?

  1. Друзі отримують від вас по електронній пошті повідомлення, яких ви не посилали

  2. Комп'ютер часто зависає або програми починають виконуватися повільніше за звичайний

  3. На диску зникають або змінюють назву файли і теки

  4. Комп'ютер видає несподівані звуки, відтворні у випадковому порядку

  5. Усе вище перелічене [правильна відповідь]


2. Що треба зробити в першу чергу, якщо комп'ютер піддався атаці?

  1. Зробити декілька глибоких вдихів і прийняти вітаміни

  2. Дівчатам випити не менше літра пива, хлопцям - з'їсти не менше двох шоколадок

  3. Викликати міліцію і швидку допомогу, в особливо складних випадках ще і пожежних

  4. Відключити комп'ютер від Інтернету [правильна відповідь]

  5. Вимкнути до приїзду фахівців монітор


3. Клавіатурний шпигун - це:

  1. Агент спецслужб, в службові обов'язки якого входить перегляд листування користувачів

  2. Співробітник, що веде протокол зборів і набираючий текст відразу на клавіатурі видалено підключеної до комп'ютера

  3. Програма, що відстежує введення користувачем паролів і пін-кодів [правильна відповідь]

  4. Юридичний термін, використовуваний для позначення правопорушень, пов'язаних з інформаційною безпекою


4. Яка програма була найпопулярнішою серед покупців сайту softkey.ua за останні півроку?

  1. Kaspersky Internet Security 2010 [правильна відповідь]

  2. ESET NOD32 Antivirus

  3. Антивірус Касперского 2010

  4. Microsoft Windows 7 Professional Edition

  5. Kaspersky Mobile


5. Яку мету переслідує така загроза як фішинг?

  1. Перенаправляти будь-які запити користувача у браузері на хакерський сайт про риболовлю

  2. Довести користувача до самогубства шляхом постійного виведення повідомлення "купи рибу"!

  3. Організувати відправку від імені зараженого користувача запрошення у гості тещі по електронній пошті кожного разу, коли він збирається з друзями на риболовлю

  4. Обманним шляхом вивудити у користувача дані, що дозволяють отримати доступ до його облікових записів [правильна відповідь]

  5. Використання вод світового океану для глобального поширення шкідливих вірусів


6. Що роблять за допомогою ботнетів?

  1. Влаштовують гладіаторські бої роботів

  2. Виконують шкідливі дії, використовуючи мережу, що складається із заражених комп'ютерів користувачів [правильна відповідь]

  3. Перенаправляють запити пошукових роботів

  4. Захищають комп'ютер від атак зловмисників

  5. Підтримують жваву бесіду з блондинками в чатах


7. Троянська програма небезпечна тим, що :

  1. Проникає на комп'ютер під виглядом корисної програми і виконує шкідливі дії без відома користувача [правильна відповідь]

  2. Змушує користувача повертати борги данайців

  3. Шукає на диску якогось коня, знижуючи продуктивність системи

  4. Постійно читає вголос " Іліаду" Гомера без вираження

  5. Має усі вище перелічені можливості


8. Чим відрізняється комп'ютерний вірус від комп'ютерного черв'яка?

  1. Нічим, це одно і теж

  2. Черв'як не виконує шкідливих дій

  3. Черв'яки можуть ділитися, віруси – ні

  4. Вірус не є самостійним файлом [правильна відповідь]

  5. Вірус здатний заразити людину, черв'як – ні


9. Чому безпровідна мережа потребує захисту?

  1. Повітря містить багато шкідливих мікробів, вірусів і інфекцій

  2. Знижується швидкість роботи з одночасним зростанням рахунків провайдера Інтернету [правильна відповідь]

  3. Хакери отримують за злом звичайної мережі 1 бал, за злом безпровідної - 3.

  4. Ця поширена помилка, безпровідна мережа не потребує захисту

  5. Незахищена безпровідна мережа витрачає значно більше електрики


10. Коли потрібна купівля антивірусного ПО?

  1. У випадку якщо комп'ютер заражений, і робота зупинилася

  2. Наступного року, якщо піднімуть стипендію або зарплату

  3. Перед приїздом тещі

  4. На день святого Валентина

  5. Відразу після купівлі нового комп'ютера, перед підключенням до Інтернету [правильна відповідь]



10 золотих правил безпеки в Інтернеті для дітей.

1. Нікому без дозволу батьків не давати особисту інформацію: домашню адресу, номер домашнього телефону, робочу адресу батьків, їхній номер телефону, назву й адресу школи.

2. Якщо знайдете якусь інформацію, що турбує вас, негайно сповістіть про це батьків.

3. Ніколи не погоджуватися на зустріч з людиною, з якою ви познайомилися в Інтернеті. Якщо все ж таки це необхідно, то спочатку потрібно спитати дозволу батьків, а зустріч повинна відбутися в громадському місці й у присутності батьків.

4. Не посилати свої фотографії чи іншу інформацію без дозволу батьків.

5. Не відповідати на невиховані і грубі листи. Якщо одержите такі листи не з вашої вини, то сповістіть про це батьків, нехай вони зв'яжуться з компанією, що надає послуги Інтернет.

6. Розробити з батьками правила користування Інтернетом. Особливо домовитися з ними про прийнятний час роботи в Інтернеті і сайти, до яких ви збираєтесь заходити.

7. Не заходити на аморальні сайти і не порушувати без згоди батьків ці правила.

8. Не давати нікому крім батьків свої паролі, навіть найближчим друзям.

9. Не робити протизаконних вчинків і речей в Інтернеті.



10. Не шкодити і не заважати іншим користувачам.




Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©divovo.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

войти | регистрация
    Головна сторінка


загрузить материал